Хакерська атака є політичною акцією, її слід розглядати в контексті гібридної війни як спробу нашкодити і дестабілізувати ситуацію в Україні, заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО Валентин Петров, передає прес-служба відомства.
За словами Петрова, вірус завдав шкоди органам державного управління, банківським установам, об'єктам промисловості, а також об'єктам критичної інфраструктури.
"Але незважаючи на панічні настрої, великої шкоди зловмисники не змогли завдати", - зазначив керівник служби з питань інформаційної безпеки.
Петров підкреслив, що виключається версія, згідно з якою атака була здійснена для отримання прибутку.
"За розкодування зашифрованих у результаті вірусу комп'ютерів треба було заплатити близько 300 доларів, але, за даними Нацполіції, цим скористалися лише 28 осіб. Тобто прибуток зловмисників склав близько 9 тисяч доларів - він неспівставний з їх витратами", - сказав Петров.
Про політичний підтекст цієї акції свідчить і сама назва вірусу, а також те, що атака була здійснена напередодні Дня Конституції України, зазначив співробітник РНБО.
Також він підкреслив, що недавня вірусна атака сталася під час ескалації подій у зоні АТО та вбивств співробітників розвідки та СБУ, що "цілком вкладаються в логіку дій українського супротивника".
27 червня державні і комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). За даними DT.UA, хакерської атаки зазнали близько 30 банків. Вірус Petya А, який вдарив по комп'ютерних системах в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям та метро у країнах Європи.
DT.UA публікує повний перелік постраждалих в результаті хакерської атаки компаній.