Демілітаризація Широкіного біля Маріуполя Донецької області не означає, що українські військові покинуть цей населений пункт. Про це в інтерв'ю "5 каналу" заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.
За його словами, мова йде про постійний цілодобовий контроль спостерігачів ОБСЄ.
"Коли ми говоримо про демілітаризацію - це не означає, що ми повинні звільнити населений пункт, зокрема, Широкіно. Мова йде про те, щоб у Широкіному зробити постійно діючий пункт спостерігачів ОБСЄ. А зараз вони працюють за графіком - з 7 до 17 години вони об'їжджають територію. Як тільки після 17-і вони їдуть - починається вогонь з боку російсько-терористичних угруповань", - сказав Турчинов.
Він додав, що, коли мова йде про Широкино відповідно до Мінських угод, то цей населений пункт знаходиться під контролем виключно України. "У разі заведення туди постійно діючого пункту ОБСЄ, спостерігачів ОБСЄ, контроль над містом матимуть українські міліціонери, тобто, українська міліція бере повний контроль над містом, в тому числі, і над тією частиною, де окопалися терористи", - зазначив секретар РНБО .
На його переконання, "тільки в цих умовах ми можемо говорити, що наші бойові частини підуть там на кілометр для того, щоб демілітаризувати зону, і для того, щоб припинити можливість для провокацій з боку російсько-терористичних угруповань".
Сьогодні жителі Маріуполя просили президента України відмовитися від ідеї демілітаризації села Широкіно. Про це йдеться у зверненні штабу громадянського об'єднання "Оборона Маріуполя" до президента, секретаря РНБО, міністра оборони і начальника Генштабу.
У штабі Об'єднаного Центру з контролю і координації у Донбасі ініціювали план створення демілітаризованої зони в Широкіно.
Незважаючи на постійне порушення бойовиками перемир'я, 17 квітня в штабі АТО заявили, що Україна згодна на демілітаризацію Широкіно. При цьому, Азов виступив проти відведення військ з Широкіно. 20 квітня бойовики заявили, що відмовилися від демілітаризації Широкіно.