Цьогоріч держава буде регулювати ціни на контракт під час вступної кампанії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Цьогоріч держава буде регулювати ціни на контракт під час вступної кампанії © УНІАН
Ціни контрактного навчання будуть регулюватися лише для престижних спеціальностей.

Більшість вступників мріє вступити на бюджет, однак варіант навчання на контракті вони теж не виключають. При цьому, якщо раніше ціну на контракт встановлювали виші, то цього року з’явилися певні обмеження. Про це у своїй статті на ZN.UA пише оглядачка відділу освіти та науки Оксана Онищенко.  

«Університетам показали вилку, в межах якої може коливатися ціна на контракт. Тепер є чітко визначена сума (так звана індикативна собівартість), нижче якої ціну за навчання опускати не можна. Її визначено для кожного університету окремо», - йдеться в статті.

Зазначається, що верхня межа вартості контракту визначається для кожного регіону: всі виші,  розташовані в цьому  регіоні, можуть підвищувати  річну  вартість контракту лише до рівня трьох  середньомісячних зарплат, які були в цьому регіоні у 2019-му році.

«У Києві вартість контракту становитиме не більше  47 тисяч 329 гривень на рік, у Харкові – 27 тисяч 243 грн, в Одесі – 27 тисяч 738 грн,  Львові – 27 тисяч 813, Дніпрі – 32 тисячі 253 грн», - пише онищенко, наводячи дані Міносвіти .

При цьому обмеження цін на контракт стосується не всіх спеціальностей, а лише тих, що є найпрестижнішими. Сюди відносяться спеціальності маркетологів, дизайнерів, юристів, журналістів, політологів тощо.

«Це саме ті спеціальності, на які  кожної вступної кампанії подається найбільше заяв і куди косяком ідуть абітурієнти. А ось  майбутні математики—фізики—інженери можуть спати спокійно:   ціни на контракт на ці спеціальності виші встановлюють самостійно, і руки в них розв’язані.  Правда, і буму серед вступників тут зазвичай не спостерігається», - пише оглядачка.

Якщо дивитись на нижню планку вартості навчання на контракті, то можна виділити три умовні групи вишів:

1.     Найдорожчі.

У дев'яти вишах України, до яких увійшли КНУ імені Тараса Шевченка,  Київський університет культури і мистецтв, Національний університет «Одеська юридична академія», Національний юридичний університет ім. Ярослава мудрого (Харків), Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту, Львівський інститут економіки і туризму, ціна на контракт стартуватиме від  27 — 39 тисяч гривень на рік .

2.     Помірні

Друга група вишів, до якої  ввійшли 30 начальних закладів, запропонує своїм студентам контракт, що  коштуватиме не менше  20–27 тисяч гривень.

Ще в  97 вишах вартість контракту стартуватиме від 13–20 тисяч гривень на рік.

3.     Найдешевші

У 24 університетах  вартість контракту  можна буде опустити до 6-13 тисяч гривень на рік.

Скільки коштуватиме контракт у різних містах України, та які виші будуть найдорожчими – ­ читайте у статті Оксани Онищенко «На мінімалках» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі