Цього року окупанти в Донбасі вперше за сім років задіяли проти шахтарів додаткови сили "народної міліції" – правозахисник

Відео
Поділитися
Цього року окупанти в Донбасі вперше за сім років задіяли проти шахтарів додаткови сили
Окупаційна влада задіяла "міліцію" у відповідь на відкриту критику з боку шахтарів та протести.

Окупаційна влада підтримуваного Росією незаконного збройного формування “ЛНР” вперше за весь час окупації застосувала проти шахтарів додаткові сили “народної міліції”, повідомив правозахисник та представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський під час пресконференції “Соціально-економічні протести в ОРДЛО”. Він також зазначив, що в цьому році шахтарі вперше почали відкрито критикувати окупаційну владу після того, як їм заборгували виплату заробітної плати.

“Окупант вперше за весь час окупації та військового конфлікту застосував проти шахтарів, які протестували та відстоювали право на свою гідну працю, додаткові сили так званої “народної міліції” та оточили на початку липня цього року селище Дубівське (це місто Антрацит). Під виглядом, що у них там є всплеск коронавірусної інфекції”, - заявив Лисянський.

Він додав, що в селищі відключили мобільний зв’язок та інтернет. Також у Дубівському скасували сполучення громадського транспорту та поставили блок-пости на в’їзді до селища. Після цього, за словами Лисянського із шахтарями “почали працювати” представники так званого “Министерства государственной безопасности”.

“Але місцеві співробітники “МГБ” відмовилися виконувати розпорядження Луганська, особисто Пасічника (Леонід Пасічник ватажок бойовиків “ЛНР” - ред.) щодо допиту, радикальних дій по відношенню до цих протестувальників, тому що вони їхні родичі або близькі. Я ні в якому випадку не героїзую місцевих представників “МГБ”, але це факт”, - додав Лисянський.

Після цього, за його словами, до селища ввели додаткові сили так званої “народної міліції “ЛНР” для того, щоб придушити протест шахтарів, який тривав тиждень. Представник омбудсмена зазначив, що після таких дій окупаційної влади, люди почали виходити на підтримку шахтарів до колишньої міської адміністрації міста Антрацит. 

“Тоді окупанти зрозуміли, що почали втрачати контроль і почали домовлятися. І в принципі шахтарі домоглися своїх прав щодо заробітної плати”, - додав Лисянський.

За його словами, під час протесту окупанти незаконно затримали понад 30 працівників, які брали участь у протесті. Трьох із них досі не можуть знайти, вони отримали статус зниклих безвісти. 

Він також зазначив, що перед цим відбувся протест на шахті “Ніканор-Новая” у місті Зорінськ. Тоді протестувальники вперше почали відкрито критикувати окупаційну адміністрацію РФ у Луганській області, тому що окупанти хотіли закрити шахту. За словами представника омбудсмена, тоді до міста приїхали представники “МГБ”, яку “радикально почали працювати з сім’ями” протестувальників. 

Лисянський зазначив, що спочатку РФ дала вказівку окупаційним адміністраціям за три дні вгамувати людей. Однак, коли це зробити не вдалося, то звільнили лідера так званої “Федерації профспілок “ЛНР” Олега Акімова та почали домовлятися з шахтарями.

“Чому я акцентую увагу на цих двох протестах. По-перше, вони були масові. По-друге, вони були пов’язані, бо без протесту на шахті “Ніканор-новій” не було б протесту на шахті “Комсомольській” в Антрациті. Тобто люди побачили, що проти окупанта можна боротися. І вони виходять за свої соціально-економічні права”, - додав Лисянський.

Такі дії окупантів він назвав наймасштабнішими порушеннями соціально-економічних прав.

“Вперше, це можна порівняти, як у СРСР був розстріл робітників у Новочеркаську, були задіяні додатковий контингент та спецпідрозділи незаконних збройних формувань “народної міліції”, - додав Лисянський.

Як повідомлялося, 5 червня, на окупованих територіях Донбасу почалися кілька протести гірників різних шахт. Зокрема, 120 працівників шахти "Комсомольська" в Антрациті відмовилися підійматися на поверхню до тих пір, поки їм не погасять борги по зарплаті за останні три місяці.

Ситуація ускладнювалася тим, що російська окупаційна влада проводить "реорганізацію" вугільних підприємств, яка призводить до скорочення робочих місць.

Далі страйк підтримали працівники шахти "Білоріченська". Щоб не допустити розвитку подій, адміністрація ввела штрафи за запізнення на роботу, а потенційним учасникам акції протесту пригрозили скоротити зарплату.

Одночасно з шахтарями за борги по зарплаті оголосили страйк працівники двох цехів Алчевського металургійного комбінату. Особи, які зараз контролюють АМК, були змушені піти на поступки для зниження протестних настроїв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі