Ціна питання переведення пенсій з "Укрпошти" в банки - 75 млрд грн, - ЗМІ

Поділитися
Ціна питання переведення пенсій з Марина Лазебная. Фото: Facebook/Мінсоцполітики
Через "Укрпошту" свої гроші отримують близько 3,5-3,6 млн осіб.

Бажання міністра соціальної політики Марини Лазебної перевести виплату пенсій в банківські установи може не мати нічого спільного зі зручністю пенсіонерів або бажанням заощадити кошти платників податків. Набагато більш вагомим аргументом дискусії можна вважати 75 млрд грн додаткових залишків на рахунках, які отримають в оборот комерційні банки.

Про це пишуть «Українські новини».

Журналісти нагадують, що з 11,2 млн пенсіонерів через "Укрпошту" свою допомогу отримують близько 3,5-3,6 млн осіб. При цьому в багатьох випадках оператор не здійснює "фізичної" доставки: наприклад, в Києві люди просто стоять в чергах у відділення.

Протягом декількох місяців Мінсоцполітики жорстко лобіював переклад спочатку всіх 3,5 млн пенсіонерів, які отримують гроші готівкою, на банківські карти. Більшість збиралися перевести примусово в державний "Ощадбанк". Потім погодилося на те, щоб залишити 1,7 млн найнезахищеніших на "адресній доставці". Але при цьому було заявлено, що "Укрпошта" може перестати бути монополістом по такій доставці. А банки люди повинні будуть вибирати самі (в списку уповноважених ПФ установ - їх понад чотири десятки).

Паралельно "Укрпошта" вимагала підняти тариф, який зафіксований у відсотках від доставленої пенсії. В кінці 2020 року погрожували навіть перестати доставляти допомоги всім 3,5 млн одержувачів готівки. Аргументували підвищення тарифу необхідністю зберегти 10 тис. Робочих місць листонош, підтримувати і розвивати інфраструктуру, зокрема, закуповувати мобільні відділення для більш швидкої доставки тих же пенсій і супутніх товарів, якими торгує "Укрпошта". За словами Лазебний, підвищення повинно було скласти 67% від діючого тарифу, в той час, як Смілянський приводив набагато більш скромні розрахунки - всього 11%. При цьому міністр вважає, що підвищувати зарплати листоношам за рахунок пенсіонерів неприпустимо, а Смілянському потрібно шукати інші джерела для цього.

В результаті уряд прийняв рішення, ініційоване Мінсоцполітики, згідно з яким з 1 вересня 2021 року пенсіонери, які підпадають під "переклад" пенсії в банки зобов'язані будуть визначитися: або вибрати банк зі списку ПФ, або залишитися на обслуговуванні у фінустанови, яке ПФ уповноважить конкретно на цей перехід (можливо, їх буде декілька). Крім того, тим, кому пенсію все ж будуть доставляти "до порога" нібито потрібно буде оплачувати цю послугу за рахунок своєї кишені. Експерти заявляли, що це призведе до зростання соціальної напруги серед пенсіонерів.

Журналісти відзначають, що своїх публічних перестрілках боку уникають називати ціну питання. «Якщо брати за базову цифру в 3,5 млн" сидять вдома "пенсіонерів, і середню пенсію в 3,5 тис. Грн. в місяць, виходить в рік близько 150 млрд грн., які так чи інакше проходять через "Укрпошту". У містах тариф на доставку пенсій становить 1,3% (було піднято з 1,15%), а в селах - 2,65% (підняли з 2,3%). Навіть за найскромнішими оцінками, мова йде приблизно про 3 - 3,5 млрд грн. "комісійних" (розрахунки "Укрпошти" відрізняються незначно) », - пише автор матеріалу.

«Однак навряд чи саме про це" шматку пирога "печуться лобісти, які бажають загнати 150 млрд грн. або хоча б їх частину - 75 млрд грн від "ходячих" пенсіонерів - на банківські рахунки. Адже набагато цікавіше, щоб ці кошти виявилися на залишках у банків і працювали, приносячи дохід за кожен зайвий день перебування на рахунку », - резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі