Цифровізація в Україні: що може змінитися для осіб, які проходять реабілітацію

Поділитися
Цифровізація в Україні: що може змінитися для осіб, які проходять реабілітацію © freepik/freepik
Роз'яснення дали у МОЗ.

Через повномасштабне військове вторгнення Росії, в Україні зросла потреба у реабілітаційній допомозі. Для зручності громадян, в Україні трансформується система надання реабілітації. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що змінить цифровізація для пацієнтів, які потребують реабілітації.

Що може змінитися для тих, хто потребує реабілітаційної допомоги

У МОЗ зазначили, що окрім розвитку потужних реабілітаційних відділень на базі багатопрофільних лікарень, створення міждисциплінарних реабілітаційних команд та розширення послуг у рамках Програми медичних гарантій, впроваджується цифровізація реабілітаційних процесів в електронній системі охорони здоровʼя. Це дозволить зробити процес відновлення пацієнта прозорим, доказовим та ефективним.

Мультидисциплінарна команда разом із людиною, яка відновлюється, встановлює цілі реабілітації, які є важливими саме для неї, і спільно розробляє індивідуальний реабілітаційний план. 

«Це – основний електронний документ, у якому визначаються мета, завдання реабілітації, а також комплекс заходів та засобів, необхідних для їх досягнення», – йдеться у повідомленні.

У відомстві пояснили, що надалі уся медична інформація про реабілітаційні втручання, результати обстеження, маніпуляції тощо буде повною мірою вноситися до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) усіма фахівцями мультидисциплінарної реабілітаційної команди. Це дозволить усім залученим спеціалістам відстежувати процес та прогрес реабілітації, а за потреби – оперативно коригувати план.

У МОЗ додали, що пацієнту не знадобиться шукати, збирати та роками зберігати паперові довідки.

«Усі дані про здоровʼя та відновлення пацієнта будуть зберігатися в єдиному місці – його електронній медичній картці. При цьому такі дані неможливо втратити чи загубити, а за потреби та за згодою пацієнта отримати доступ до них зможе медичний фахівець та мультидисциплінарна реабілітаційна команда у будь-якому куточку країни», – резюмували у відомстві.

Також у МОЗ пояснили, що в перспективі це суттєво спростить процес отримання довідок та призначення пенсій, соціальних виплат та здійснення інших заходів соціальної підтримки особи без додаткового бюрократичного навантаження.

Раніше ми писали, що в Україні спростили надання реабілітаційної допомоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі