«Це буде важка битва»: американський генерал розповів, які труднощі чекають на ЗСУ під час звільнення Криму

Поділитися
«Це буде важка битва»: американський генерал розповів, які труднощі чекають на ЗСУ під час звільнення Криму © kukarta.ru
Півострів є особливо важливим для РФ та особисто для Путіна.

Українська влада неодноразово повторювала, що остаточне звільнення України від російських окупантів неможливе без повернення Криму. Частина закордонних експертів вважає, що воно відбудеться навесні-влітку 2023 року, але є й ті, котрі наголошують на надзвичайній складності операції через географічні особливості розташування півострова та необхідності спеціального озброєння, якого ЗСУ наразі не має. До останніх належить колишній генерал-командувач армії США в Європі Марк Хертлінг, який під час конференції Центру аналізу європейської політики (CEPA) розповів про труднощі, що чекають українських воїнів попереду.

За словами Хертлінга, навіть у випадку втрати інших окупованих територій, росіяни до останнього битимуться за Крим з кількох причин. По-перше, півострів є стратегічно важливим для російського чорноморського флоту, військово-повітряних баз та іншої військової інфраструктури. По-друге, Крим — питання престижу особисто для Путіну.

«Це буде важка битва для України, бо навіть для того, щоб потрапити на півострів є лише кілька доріг через територію, яка складається з кількох дрібних острівців. Тому з точки зору конвенційної війни це буде важко. Росіяни, коли здійснили вторгнення в Крим у 2014 році, використовували флот та сили спеціального призначення. А в українців зараз флоту немає. Самою артилерією територію взяти не можна, потрібні сухопутні війська», — заявив Хертлінг.

Крім того, через бажання Путіна утримати Крим він може вдатися до застосування стратегічних бомбардувальників і військово-морського флоту, який досі використовував не на повну силу, вважає Хертлінг. Ти не менш, генерал зазначив, що це не гарантує росіянам успіху. 

«Ми всі вже встигли побачити, наскільки небоєздатними були їхні наземні війська, то чи і флот не є таким самим? Як би там не було, але з ним слід рахуватися», — підсумував військовий.

Раніше Хертлінг заявив, що США чинять правильно, не надаючи Україні ATACMS.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі