Державне бюро розслідувань відкриє перші провадження після обрання слідчих територіальних управлінь та призначення їх на посади, заявив директор ДБР Роман Труба 18 вересня під час засідання Комітету Міністрів Ради Європи у Страсбурзі. При цьому він додав, що бюро розпочне свою роботу орієнтовно в листопаді.
"Я прошу вас уявити декілька цифр. Державне бюро розслідувань – це 1500 тисячі людей, кожен з яких має перемогти у відкритому конкурсі для того, щоб працювати в Бюро. Для того, щоб це відбулося, ми оголосили найбільший в країні конкурс на 674 посади, який вже добігає кінця. Вже обрано 320 переможців конкурсу. Частина з них призначена на посаду. На завершальному етапі – співбесіди з кандидатами на посади слідчих територіальних управлінь Бюро. Потрібно близько місяця, щоб завершити цей конкурс", – заявив Труба.
Серед потрібних кроків для старту роботи ДБР, він назвав внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань", завершення формування територіальних управлінь та отримання приміщення, яке відповідає вимогам правоохоронного органу. Також Труба згадав і про конкурс на посади керівників відділів в ДБР, щодо якого триває конфлікт.
"Я розумію, що не всі пункти буде виконано у найближчий час. У нас немає можливості чекати – ми розпочнемо роботу з тими ресурсами, які є: без відповідного приміщення, оперативних підрозділів та керівної ланки. Але з бажанням довести, що Державне бюро розслідувань розпочне роботу як правоохоронний орган. Це відбудеться у листопаді цього року одразу після призначення на посади слідчих територіальних управлінь", – заявив він.
Нагадаємо, 18 липня зовнішня комісія завершила конкурс на заняття керівних посад у Бюро. Роман Труба звернувся до директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника з проханням провести перевірку 27 кандидатів на керівні посади в ДБР, рекомендовані до призначення після проведення конкурсу.
28 серпня Роман Труба відмовив зовнішній комісії у розгляді питання про призначення на посади 27 переможців конкурсу. Причина відмови – знищення результатів психофізіологічного дослідження, які мали бути передані до ДБР.
Пізніше Роман Труба заявив, що не виключає, що зовнішня комісія може оголосити новий конкурс на 27 керівних посад, якщо не запропонує йому результатів психофізіологічного дослідження з використанням поліграфа до конкурсантів.
Більше про "гальмах" запуску роботи Державного бюро розслідувань читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: загальмувати будь-якою ціною" "Дзеркало тижня. Україна".