"Справа 2 травня": розслідується можливий вплив іноземців на правоохоронців

Поділитися
Під час подій 2 травня загинуло 48 людей © vgorode.ua/
Сьогодні п'ята річниця трагічних подій в Одесі.

В Україні продовжується розслідування можливого впливу невідомих слідству осіб і, зокрема іноземних, на працівників ГУ МВС в Одеської області та інших правоохоронців під час подій 2 травня 2014 року в Одесі. Про це повідомляє у Facebook Управління спецрозслідувань Генпрокуратури.

Вказується, що за результатами розслідування неналежного виконання службових обов'язків правоохоронцями щодо охорони громадського порядку 2 травня про підозру повідомили колишнім: начальнику ГУ МВС в Одеській області, його заступнику, начальнику Одеського міського управління ГУ МВС в Одеській області, начальнику полку патрульної служби та відділу громадської безпеки.

Їх підозрюють у: зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання неправомірної вигоди, що призвело до загибелі 48 осіб, отриманні 197 особами ушкоджень різного ступеню тяжкості, спричиненні матеріальних збитків в сумі 213 961 грн.; завідомому залишенні без допомоги осіб, які перебували в небезпечному для життя стані, що призвело до смерті 42 осіб.

Колишньому начальнику ГУ МВС в Одеській області також інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу – службове підроблення офіційних документів щодо начебто введення в дію плану "Хвиля".

У ГПУ зазначили, що у лютому 2016 року стосовно начальника обласного управління та у травні 2018 року стосовно трьох посадовців міського управління МВС в Одеській області до суду направлені обвинувальні акти за вищевказаними обвинуваченнями. Судовий розгляд триває. Екс-заступника начальника ГУ МВС в Одеській області оголошено у розшук та вирішується питання щодо застосування процедури спеціального досудового розслідування.

Також закінчено досудове розслідування та до суду направлено обвинувальний акт стосовно трьох колишніх співробітників ОМУ ГУ МВС в Одеській області за фактом неналежного виконання службових обов'язків, що призвело до пошкодження 4 травня 2014 року майна міського управління, а також перевищення службових обов'язків і незаконного звільнення з ізолятору 63 затриманих осіб.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі відбулися масові сутички прихильників єдності України і проросійських активістів. Тоді під час масових заворушень загинули 48 людей і постраждали близько 200. Більшість загинули в Будинку профспілок під час пожежі.

У Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні сьогодні надали низку рекомендацій українській владі, а також Російській Федерації в рамках розслідування вбивств і насильницьких смертей 2 травня 2014 року в Одесі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі