Тривалість життя не підвищилася за 30 років - НАН України

Поділитися
Тривалість життя не підвищилася за 30 років - НАН України До 2030 року українців буде менше 36 млн © framework.latimes.com
До 1960 року Україна була серед світових лідерів за тривалістю життя.

В Україні середня тривалість життя становить 67 років у чоловіків, 77 років у жінок, і ця величина не змінювалася 30 років. Про це розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Елла Лібанова, передає "РБК-Україна".

За словами Лібанової, до 1960 року Україна була серед світових лідерів за тривалістю життя, оскільки майже повністю були реалізовані резерви зниження смертності, пов'язані з діяльністю суспільства і держави (вакцинація, лікування інфекційних захворювань, масове впровадження холодильних установок, санепіднагляд і т.д.), подальший прогрес вимагав індивідуальних дій.

"Взагалі, якщо в порівнянні з 1960-м роком, середня тривалість життя в світі в цілому зросла на 19,7 року при народженні чоловіків і на 20,5 роки при народженні жінок, а, наприклад, в Швейцарії - на 13,3 і 11,5 року відповідно, то в Україні - лише на 1,3 і 5,9 ", - зазначила Лібанова.

На сьогодні, за оцінками НАН, в Україні проживає 38 млн населення (без урахування окупованих територій), а до 2030 року залишиться менше 36 млн. Станом на 1 січня 1993 року українців було 52 мільйони. Насправді, кількість померлих вперше перевищила кількість народжених в 1991 році, але два роки Україна трималася за рахунок міграційного припливу.

"Депопуляція піде, ми прогнозували цифру 36 млн до 2030 року, але зараз вже ясно, що буде менше. Але, ще раз повторюся: проблема не в чисельності населення, а в бідності, у нерівності, в ганебній для суспільства якості життя більшості пенсіонерів", - говорить Лібанова.

Лібанова сподівається, що Україна проведе в 2023 році перепис населення.

"Перепис проводиться по раундах: раунд нульових років, десятих, двадцятих. У нульових роках ми провели. Як провели, це інше питання, претензії до якості перепису є, але ми його провели. У 1990-х теж провели. Перший повоєнний перепис був в 1959 році - раунд шістдесятих років. Далі був перепис в 1970, 1980, 1989, 2001. Ну бог з ним, 1989-й - це раунд дев'яностих вважається.

У раунді 2010-х у всьому світі не провели перепис 19 країн (9 в Африці, 8 в Азії і дві, Північна Македонія і Україна - в Європі). Північна Македонія проводить перепис у вересні 2021, дасть Бог, і ми в 2023 році проведемо, потрапляючи відповідно в раунд 2020-х років", - висловила побажання Лібанова.

Відзначимо, раніше в ООН закликали владу України провести перепис населення, оскільки ця величина необхідна для надання соціально-економічних послуг і прийняття рішень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі