Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень ім.Олександра Разумкова проведуть "Національний екзит-пол" на позачергових виборах у Верховну Раду.
"Консорціум у складі вищеназваних організацій проведе 21 липня, в день виборів у Верховну Раду України, опитування на виході з виборчих дільниць. Головна мета проекту – забезпечити ефективний громадський контроль за чесністю виборів. Реалізація проекту буде проходити під контролем Наглядової ради, до якої увійшли лідери громадських організацій, провідні українські журналісти та експерти", - йдеться в повідомленні Фонду "Демініціативи" в четвер.
21 липня о 19:45 на прес-конференції в інформагентстві "Укрінформ" оприлюднять результати опитування станом на 18:00, а о 22:00 на прес-конференції оприлюднять оновлені дані (за станом на 20:00).
Польовий етап дослідження будуть здійснювати КМІС і Центр Разумкова. Генеральна сукупність екзит-полу - виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць - лікарні, в'язниці, військові частини, закордонні виборчі дільниці, і за винятком окупованих територій). Вибірка буде репрезентативною для України в цілому і для її 4 регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь). Результати опитування будуть представлені в загальнонаціональному масштабі та в розрізі чотирьох регіонів.
Кількість виборчих дільниць - 300 (150 для кожної соціологічної компанії). Обсяг вибірки - близько 13 000 респондентів, залежно від явки виборців). Кількість опитаних на кожній ділянці - приблизно 43 респондента в середньому. Інтерв'юери матимуть спеціальні бейджі з символікою Національного екзит-полу.
Статистична похибка вибірки з врахуванням дизайн-ефекту не перевищує 1,3%, але є ще помилки, які залежать від різних факторів. Виходячи з досвіду попередніх екзит-полів, проведених за такою самою методологією, соціологи припускають, що похибка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів і буде в межах 0,5-1% для інших партій.
Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня.
20 червня Конституційний суд України визнав законним указ президента України про розпуск Ради і призначення позачергових парламентських виборів на липень. 24 травня в Україні стартувала передвиборча кампанія до Верховної Ради України.