Третина українців оцінили дії влади для відновлення енергетики як неефективні – опитування

Поділитися
При цьому більшість зазначають, що намагаються економити електроенергію.

Майже третина громадян України вважають неефективними – скоріше або й зовсім – дії влади щодо покращення ситуації в українській енергетиці після хвилі масових російських атак, однак більшість громадян думають, що влада справляється. Такі дані соціологічного дослідження опублікувала група «Рейтинг».

Так, 12% опитаних вважають дії влади цілком ефективними, а 54% - скоріше ефективними. Неефективними дії вважають 30%  – 23% оцінили їх як скоріше неефективні,  7% зовсім неефективні.

Водночас про заходи, спрямовані на покращення енергетичної ситуації, більше поінформовані молодші українці. Загалом, найбільше громадяни знають про відновлення зруйнованих енергооб’єктів (50%), залучення коштів та енергетичного обладнання від міжнародних партнерів (38%) та посилення захисту енергооб’єктів (36%).

Про розвиток розподіленої генерації та збільшення імпорту електроенергії поінформовані 19-20% опитаних. Водночас 8% не знають про жоден із заходів.

Абсолютна більшість, а саме 96% опитаних, кажуть, що  намагається заощадливо використовувати електроенергію: 74% намагаються робити це завжди, а 22% - час від часу. 4% заощаджувати навіть не намагається.

Соціологи зазначають, що на момент опитування 64% українців мали стабільне постачання електроенергії, ще близько 30% зазначили про мінімальні відключення. Водночас 4% стикаються з відключеннями часто, ще 1% - постійно. Серед регіонів найгіршою ситуація є у східних областях – 13% опитаних мешканців зазначають про часті відключення.

Реалістичні плани чи нездійсненні мрії — всі ці турецькі енергокораблі, розподілена генерація, боротьба за кожен кіловат? Що насправді стоїть за гучними заявами й амбіційними стратегіями влади? Чи зможе країна відновити енергосистему та пережити майбутню зиму, розповідає Ігор Маскалевич у тексті «Зимові блекаути на носі. Чи є в нас обіцяний президентом мільйон кіловатів нової генерації?».

Опитування проводилось 20-23 вересня 2024 року в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі