Третина українських біженців у Європі не має чіткого ставлення до законопроєкту про множинне громадянство — опитування

Інфографіка
Поділитися
За даними дослідження, українці в Європі мають переважно нейтральне ставлення до проєкту Закону.

До законопроєкту про множинне громадянство, зареєстрованого президентом взимку, нейтрально ставляться 37% українських біженців в Європі. Про це стало відомо з дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного серед громадян України, що проживають в країнах Євросоюзу після початку повномасштабної агресії Росії.

При цьому, згідно з даними опитування, 34% українців за кордоном мають негативне ставлення до законопроєкту. Позитивне враження про нього складається у 23% респондентів. Не змогли висловити чітку думку та обрали варіант «важко сказати» 6% респондентів.

Опитування провели фахівці КМІС методом онлайн-інтервʼю серед 801 громадянина України віком від 18 років, що проживають у Німеччині, Польщі та Чехії після початку повномасштабної агресії Росії.

«Формально за звичайних обставин теоретична статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95) не перевищувала 3,5%. Водночас потрібно враховувати відсутність надійних статистичних даних про кількість і розселення українських біженців, відсутність даних про їх статевовікову структуру, вкорінення окремих українських біженців і, як наслідок, менший інтерес до участі в українських опитуваннях, особливості методу онлайн-інтерв’ю. Зазначені фактори впливають на похибку і фактична похибка буде дещо вищою. Водночас ми вважаємо, що отримані результати все одно зберігають значну репрезентативність та дозволяють аналізувати суспільні настрої українських біженців», - зауважили у КМІС. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство 22 січня 2024 року. Проєктом Закону пропонується запровадити спрощений порядок набуття громадянства України для українців, які мають паспорт іншої країни. При цьому, як зазначається, це не буде поширюватися на громадян держави-агресора.

Раніше Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) провело дослідження, згідно з яким частка українських біженців, які планують повертатися з-за кордону зменшилась порівняно з попереднім роком з 77% до 65%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі