Трепак: "Справа Гандзюк" показала, що у Херсонській області діє потужний і небезпечний клан

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Трепак:
Заступник Генпрокурора впевнений, що децентралізація погіршить стан з місцевими угрупуваннями, якщо в Україні не буде чесної правоохоронної системи та справедливого суду.

Заступник Генпрокурора Віктор Трепак заявив, що розслідування нападу на українську журналістку Катерину Гандзюк показало, що в українських областях існують досить потужні клани. Такі клани є не тільки в Херсоні – подібні ситуації вже траплялись у Одесу, Миколаїв, Харків. Очікується, що ситуація з місцевими угрупуваннями тільки погіршиться на тлі децентралізації, якщо не буде перезавантажена силова вертикаль і суди. Про це Трепак розповів в інтерв'ю для ZN.UA.

"Розслідування "справи Гандзюк" показує, що Херсонщина - це область, де діє потужний клан, який панує у регіоні і якого реально бояться. Його мета - отримання наживи з використанням владних можливостей. Під цим кланом знаходяться правоохоронні органи. Усі ключові економічні, політичні та інші питання вирішуються головними дійовими особами цього клану, частина яких фігурує у цьому кримінальному провадженні. Клан має серйозні міжнародні зв'язки, зокрема в Європі. Можу сказати, що Левін знайшов сховище у Болгарії зовсім не випадково" - розповідає Заступник Генпрокурора.

За словами Трепака, розвитку кланових угрупувань сприяла відсутність належної реакції держави на такі злочини. Представники херсонського клану мали бізнес-інтереси на окупованій Росією території, зокрема в Криму.

"У контексті нинішньої ситуації на цю обставину не можна не звертати уваги. Адже Херсонська область, яка межує з окупованим Кримом, є стратегічно важливою для російських спецслужб. Вони зацікавлені у посиленні своїх позицій у цьому регіоні, збільшенні впливу через агентуру, проведення різного роду спецоперацій, корумпування представників влади, використання кримінальних структур, придушення патріотичних рухів", - зазначив Віктор Трепак.

Чим далі просувається розслідування справи Катерини Гандзюк, тим критичнішою з'ясовується ситуація. На думку заступника Генпрокура, якщо проблему клановості кардинально не розв'язати зараз, то уже в найближчому майбутньому вона може істотно загостритися. Особливо з урахуванням проведення децентралізації, яка посилює місцеву владу, а отже й призведе до посилення існуючих кланів. Тому цю проблему слід розглядати в контексті національної безпеки і державного суверенітету.

Віктор Трепак також зазначав, що у розслідуванні справи вбивства журналістки Катерини Гандзюк було зовнішнє втручання. За його словами у розслідуванні відбулось свідоме гальмування.

Також, екстрадиції Олексія Левіна, одного з підозрюваний у справі нападу на журналістку Катерину Гандзюк намагались заважати певні особи. Однак, повернення підозрюваного до України пройшло досить швидко – з досвіду минулих справ, екстрадиція могла затягнутись на роки.

Апеляційний суд у місті Бургас (Болгарія) переніс розгляд скарги кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка) на рішення суду першої інстанції щодо його екстрадиції в Україну. Олексій Левін підозрюється в організації нападу на Катерину Гандзюк. Наприкінці січня він був затриманий у болгарському Бургасі, відтоді вирішується питання про його екстрадицію на батьківщину.

Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Гандзюк. Слово надається прокурору".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі