Наголошується, що конфіскація 1,5 млрд доларів є безпрецедентним результатом у справі про корупцію в Україні. Проте є питання щодо легітимності процесу конфіскації. Цей процес може бути оскаржено тими, чиї активи були вилучені, якщо процедура не була дотримана, до того ж згідно з українським законодавством існує вимога про публікацію судового вироку.
"Це важливий випадок, яким необхідно правильно і прозоро керувати. Ми вітаємо генерального прокурора Юрія Луценка у зв'язку з конфіскацією цих активів, однак, не публікуючи вирок суду, він викликає серйозну заклопотаність з приводу професіоналізму та прозорості Генеральної прокуратури України", - сказав голова TI Хосе Згас.
У червні українське представництво Transparency International звернулося до комітетів Верховної Ради з проханням розібратися з можливими порушеннями конфіскації 1,5 млрд доларів, вкрадених екс-президентом Віктором Януковичем.
В ТІ закликали парламентські комітети втрутитися в процес. Так як недотримання правових процедур у процесі конфіскації створить можливість для нинішніх власників 1,5 млрд доларів оскаржити таке рішення в Європейському суді з прав людини.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що перерахування конфіскованих 1,5 мільярда доларів з рахунків оточення екс-президента Віктора Януковича на рахунок Державного казначейства завершене.
Нагадаємо, що суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих $ 1,5 млрд, які належали екс-президенту Віктору Януковичу та його оточенню.
Раніше ГПУ заарештувала в Україні кошти біглого президента Віктора Януковича на суму близько $ 127 млн. Водночас Державною службою фінансового моніторингу були заблоковані кошти 19 компаній-нерезидентів, які були пов'язані з оточенням колишнього президента України. Мова йде про $ 1,5 млрд.