Позов стосується скасування рішень щодо засекречення судового вироку, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів коштів злочинної організації екс-президента-втікача Віктора Януковича.
"ТІ Україна вимагає оприлюднити цей вирок суду", - наголосили в антикорупційній організації.
У TI Україна нагадали про те, що з моменту арешту Генпрокуратурою "коштів Януковича" минуло вже півроку, проте рішення суду у цій справі досі не оприлюднено.
"Transparency International Україна вважає це тривожним сигналом, адже по-перше, суспільство досі не знає, у кого, за які злочини та скільки точно коштів було конфісковано, по-друге, якщо рішення містить технічні недосконалості, то воно зможе бути оскарженим", - зазначили у представництві.
При цьому секретаріат Transparency International та його українське представництво вже звертались до парламенту з проханням домогтися офіційного оприлюднення результатів судового процесу. Але прокурори ГПУ проігнорували засідання комітету Верховної Ради та не з'явились на нього.
"Замість цього, українське представництво ТІ отримало безпідставне звинувачення у "зриві оборонного замовлення" від Голови оборонного комітету ВР", - нагадали антикорупціонери.
Оприлюднити відповідне рішення у відкритому доступі в Єдиному реєстрі судових рішень мало б ДП "Інформаційні судові системи". Проте його співробітники посилаються на заборону органів прокуратури. При цьому саме Генпрокуратура визнала ці відомості державною таємницею.
"Для того, аби все таки домогтися від органів влади раціональних пояснень стосовно причин очевидних порушень вимог законодавства, Transparency International Україна вимушена була звернутись до Окружного адміністративного суду Києва з позовом проти ДП "Інформаційні судові системи", Генеральної прокуратури України та Військової прокуратури сил АТО. ТІ Україна вимагає скасувати незаконні рішення щодо секретності та зобов'язати державні органі нарешті продемонструвати суспільству відповідний вирок суду", - додали в організації.
У TI Україна також нагадали про те, що всі судові засідання проводяться у відкритому режимі і запросили усіх бажаючих долучитись до спостереження за цим процесом. Про час та місце проведення судових слухань пообіцяли інформувати додатково.
"Сподіваємось, що хоча б на судові засідання представники органів прокуратури з'являтимуться, а суд оперативно встановить усі обставини справи і суспільство нарешті зможе ознайомитись з майже легендарним судовим рішенням", - резюмував координатор напрямку запобігання топ-корупції ТІ Україна Андрій Слюсар.
Нагадаємо, 4 вересня заступник генерального прокурора України Євген Єнін повідомив про арешт в одній з європейських країн 500 кг золота, викраденого і вивезеного з України спільниками екс-президента-втікача Віктора Януковича.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко наголосив на тому, що золото було виявлено в комірках одного з швейцарських банків. За словами керівника ГПУ, місцезнаходження золота вдалося встановити завдяки тому, що низка підозрюваних уклала угоди з українськими слідчими органами.
За даними слідства, злочинна група Януковича завдала країні близько 40 мільярдів доларів збитків.