Трагедія в центрі Одеси: що відомо про пожежу в економічному коледжі

Фото Відео
Поділитися
Кожен рік через порушення правил пожежної безпеки в Україні гинуть і травмуються люди.

Вранці 4 грудня в Одеському коледжі економіки, права і готельно-ресторанного бізнесу спалахнула масштабна пожежа. Вогонь охопив кілька поверхів будівлі, його не могли згасити протягом декількох годин.

Майже 30 людей дістали опіки та отруїлися продуктами горіння, зокрема пожежники та підлітки віком 15-17 років. Одна з постраждалих померла у лікарні.

Як почалася пожежа

Близько 10:00 години ранку стало відомо, що на розі вулиць Троїцької і Пушкінської горить старовинна шестиповерхова будівля. Збудована в 1914 році, вона відома як прибутковий будинок Асвадурова, і є пам'яткою архітектури.

Зараз там розташовуються офіси фірм, інститут морської біології, одеська філія інституту археології НАН України та коледж економіки, права і готельно-ресторанного бізнесу.

Вогонь спалахнув в зачиненому кабінеті коледжу на третьому поверсі, і швидко охопив верхні.

"Все почалося на третьому поверсі. Вчителька відкриває двері, а там вже туман. Дівчатка, які вийшли, стали дзвонити тим, хто залишився нагорі. Запитують: "Ви виходите? Ви де?". Вони кажуть, що не було ніякої тривоги", - згадує одна зі студенток коледжу.

Згодм ЗМІ показали відео пожежі. Загасити її вдалося близько 19:30.

Майже 30 постраждалих, двоє важких

Більшість постраждалих дістали опіки та/або отруєння чадним газом і продуктами горіння, але були й ті, хто отримали травми, вистрибнувши з вікна будівлі.

Рятуючись від вогню, з вікон будівлі вистрибнули щонайменше чотири людини. Одна з тих, хто вистрибнув, 17-річна студентка коледжу Ксенія Бабенко, померла за 15 хвилин після шпиталізації.

Станом на ранок 5 грудня в лікарнях залишаються 29 людей, зокрема 13 підлітків і сім пожежників. Стан двох людей – одного студента і одного співробітника ДСНС – важкий, але стабільний. Упродовж ночі стан жодного з постраждалих не погіршився.

Напередодні повідомлялося і про смерть 43-річної викладачки коледжу Ганни Бородюк, згодом цю інформацію спростували в міськлікарні №1. Загиблою виявилася студентка, що вистрибнула з вікна, а не викладачка.

Мерія Одеси оприлюднила список постраждалих внаслідок пожежі.

Зниклими безвісти вважаються 15 людей. Серед них не лише студенти та співробітники коледжу, але і директор інституту морської біології НАН України Борис Александров і біолог інституту Галина Іванович. Колеги і родичі зниклих намагаються вийти на зв'язок із ними.

Чому вогонь поширився так швидко

За словами студентів коледжу, правила пожежної безпеки у будівлі не дотримувалися. У 2012 році будівля вже горіла, але відтоді нічого в ній не змінилося.

Співробітники коледжу в коментарі "Думской" стверджують, що неодноразово зверталися до Міністерства освіти і науки України з проханням допомогти зробити хоча б мінімальний ремонт.

Дерев'яні балки, стінові перегородки з легкозаймистих матеріалів та обшивка стін вагонкою сприяли поширенню вогню. А вузькі захаращені коридори, єдині сходи і пожежна сигналізація, яка не спрацювала, заважали евакуації людей.

Крім того, проводка в будівлі не змінювалася понад 40 років, а з опаленням були проблеми. Мер Одеси Геннадій Труханов стверджує, що будівля не опалювалася, і для обігріву могли використовуватися електроприлади. Що і стало причиною пожежі.

У ДСНС переконані, що її причиною стало коротке замикання несправного подовжувача.

Поліція розслідує пожежу в коледжі за ч. 2 статті 270 Кримінального кодексу – порушення правил пожежної безпеки. Винним загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.

Читайте також: Мерія Одеси оприлюднила список постраждалих під час пожежі в коледжі

Що далі?

Президент України Володимир Зеленський вимагає від влади Одеси якомога швидше з'ясувати обставини пожежі та допомогти родинам постраждалих і загиблої.

"Доручаю голові Одеської ОДА і всієї місцевій владі зробити все для допомоги постраждалим і їхнім сім'ям і якнайшвидше з'ясувати всі обставини, які призвели до цієї трагедії", - написав він у Facebook.

Розпорядженням мера Труханова 5 і 6 грудня оголошені в Одесі днями жалоби.

Рятувальники продовжують проливати конструкції згорілої будівлі, а інженери з'ясовують ступінь ризику обвалення стін. Через існуючу загрозу поліція і слідчі не можуть почати в ньому роботу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі