Ткаченко не прийшов на засідання Київради, де розглядали питання охорони культурної спадщини Києва

Поділитися
Ткаченко не прийшов на засідання Київради, де розглядали питання охорони культурної спадщини Києва © РБК-Україна
Міська рада звернулася до парламенту для того, щоб законодавці розробили механізм повернення об’єктів культурної спадщини до державної або комунальної власності.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко не прийшов на засідання Київради, на якому розглядали діяльність у сфері охорони культурної спадщини Києва, зазначається на сайті Київської міської ради.

Мер столиці Віталій Кличко зазначив, що через бездіяльність чи протиправні дії деяких власників, історичні будівлі руйнуються.

Кличко заявив: «На сьогоднішнє засідання у зв'язку зі зверненнями депутатів Київради ми запросили міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, щоб заслухати інформацію про діяльність у сфері охорони культурної спадщини в столиці. (...) Міністр культури на наше запрошення прийти на засідання через соцмережі передав, що, мовляв, "не на тих напали". І це, мовляв, він Кличка до себе викличе. Ну, якось некультурно для міністра культури... Олександра Ткаченка хочуть послухати депутати Київради, яких, нагадаю, обрали кияни. І подібний тон спілкування - це неповага і до депутатів, і до громади міста. Якось тримайте себе в руках, пане міністре».

Він зазначив, що Міністерство культури на руйнування пам’яток культури не реагує адекватно, незважаючи на протести громад.

Кличко наголосив: «Пам'ятки, перебуваючи в приватній власності чи оренді, руйнуються або їх руйнують власники. Громада протестує. Громада протестує, а Міністерство культури і поліція на це адекватно не реагують».

Мер підкреслив, що тільки за останні 3 роки та перше півріччя цього року столична влада направила 35 подань до Мінкульту. В них ідеться про те, щоб занести 1542 пам’ятки та щойно виявлених об’єкти культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Протягом квітня 2021 року до Департаменту надійшли накази від Міністерства за 2018-2021 роки про занесення усього 73 об’єктів культурної спадщини до Держреєстру нерухомих пам’яток України. В Київраді зазначили, що 1469 об’єктів досі не включені до Держреєстру.

Нагадаємо,  на програму "Велика реставрація", яка почнеться в 2021 році і триватиме три роки, планують витратити 2 млрд грн з держбюджету. Наразі до відбору допускаються тільки об'єкти державної власності, однак є розуміння про необхідність включення в список і об'єктів комунальної власності. Крім того, в першу чергу в програму будуть включені об'єкти з готовою документацією і доступною інфраструктурою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі