Тимчасова непридатність до служби з подальшим переоглядом: що потрібно знати військовим

Поділитися
Тимчасова непридатність до служби з подальшим переоглядом: що потрібно знати військовим
У деяких випадках ВЛК призначається повторно через 6-12 місяців.

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років.

Іноді українські захисники отримують поранення, після яких військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає їх тимчасово непридатними до служби. Видання Армія Inform розповіло, що означає тимчасова непридатність з переглядом через 6-12 місяців та що робити військовому у такому випадку.

Постанова ВЛК про те, що військовослужбовець тимчасово непридатний до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців, означає, що стан здоров’я військового не дозволяє йому/їй виконувати обов’язки військової служби, оскільки після зазнаної травми (поранення, контузії, каліцтва) або проведеного оперативного втручання потрібен час (6-12 місяців) для відновлення функцій органів та систем органів. Тобто непридатність до військової служби є тимчасовою і з часом його/її стан може стабілізуватися.

У разі такого висновку ВЛК, військовий не буде проходити службу у вказаний період.

«Діючі військовослужбовці, визнані тимчасово непридатними, за рішенням командира можуть бути виведені поза штат (в розпорядження), залишатися в розташуванні військових частин для виконання обов’язків з урахуванням стану здоров’я», – йдеться у повідомлені.

Згідно з Довідником військовослужбовця, у такому випадку він має дотримуватися такого алгоритму дій:

  • написати рапорт на ім’я командира військової частини, у якому повідомити про рішення ВЛК та додати відповідні медичні довідки для прийняття рішення щодо продовження військової служби.
  • отримати розпорядження командира щодо продовження військової служби.
  • через 6-12 місяців подати рапорт на отримання направлення на ВЛК для повторного медичного обстеження.

Після повторного огляду ВЛК приймає постанову, чи здатний військовий до подальшого несення служби.

В Україні досі не вирішена проблема обмежено придатних. Деякі її складові взагалі заводять у глухий кут воїнів, які ще вчора боронили нашу країну, а сьогодні лікуються від поранень і визнані тимчасово непридатними (з переоглядом ВЛК через 6–12 місяців). Детальніше про це читайте в матеріалі Алли Котляр «Тимчасово непридатні, або кріпаки ХХІ століття» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі