Більшість українців вважають, що федералізація України навряд чи буде найефективнішим способом усунути існуючі суперечності між різними регіонами.
Про це свідчать результати опитування фонду "Демініціативи імені Ілька Кучеріва", проведений у грудні спільно з соціологічною службою "Ukrainian Sociology Service", які є в розпорядженні ZN.UA.
Результати дослідження показали, що, на думку населення, найбільш ефективними способами примирити українців були б перемога у війні (36%), реальна боротьба з корупцією (35%), поліпшення соціально-економічного становища в країні (34%).
"Ефективність інших дій і заходів оцінюється громадською думкою значно нижче, а на останніх місцях по ефективності - федералізація України (6%), прийняття російської мови як другої державної (8%), боротьба з націоналістичними проявами (8%)", - зазначають соціологи.
Дослідники підкреслюють, що перемога у війні, реальна боротьба з корупцією, поліпшення соціально-економічного становища в країні вважаються вирішальними чинниками майже у всіх регіонах.
"Донбас відрізняється тим, що лише 11% вважають перемогу у війні фактором примирення українців; зате вирішальним фактором жителі Донбасу вважають боротьбу з націоналістичними проявами" (33%)", - відзначають вони. 21% опитаних жителів регіону вважають таким кроком федералізацію, що є найвищим показником серед всіх регіонів України.
Ідею федералізації України раніше підтримували в Кремлі, який розпалює конфлікт на Сході України. Російські політики говорили, що це нібито допоможе Києву "почути Південний Схід". Але нещодавно глава російського МЗС Сергій Лавров заявив про відмову Росії від такої вимоги.
Дослідження проведене Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою "Ukrainian Sociology Service" з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень в 11 регіонах України. Всього опитано 4413 респондентів (по 400 в усіх регіонах України, на Закарпатті та Буковині - 401, в Центрі - 402, на Поліссі - 410). Максимальна похибка вибірки національного масиву (з урахуванням зважування) не перевищує 1.8%.