Абсолютна більшість населення України - 69% - висловили впевненість у тому, що Крим повинен входити до складу України, свідчить дослідження, проведене фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова.
При цьому 12% підтримують ідею того, щоб Крим мав статус незалежного державного утворення (на кшталт самопроголошених республік - Придністров'я, Абхазії, Південній Осетії). У свою чергу, лише 7% респондентів готові погодитися на те, щоб Крим і надалі продовжував входити до складу Росії.
Примітно, що на Заході і в Центрі України відчутно більша частина населення підтримує належність Криму до України (84% і 79% відповідно), ніж на Півдні, Сході та Донбасі (49%, 56% і 52% відповідно).
У той же час росіяни, згідно з опитуванням "Левада-центру" за квітень 2016 року вважають, що Крим повинен входити до складу Росії. Таку думку підтримали 87% респондентів.
І лише 3% вважають, що Крим повинен входити до складу України. Так само трохи росіян підтримують ідею статусу Криму як незалежного державного утворення - 4%.
Дослідження проводилося за фінансової підтримки програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів та Національного фонду підтримки демократії (NED, США).з 11 по 16 травня 2016 року. Було опитано 2016 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Раніше прес-секретар Держдепартаменту США Джон Кірбі опублікував заяву, в якій підтвердив прихильність Сполучених Штатів суверенітету і територіальної цілісності України.
Крим перебуває в стані окупації російськими військами вже другий рік поспіль. Детальніше почитати про обстановку на півострові можна статті Юрія Смілянського для одного з останніх випусків газети "Дзеркало тижня. Україна".