Тільки 20% ЛГБТ-підлітків в школі відчувають себе в безпеці - дослідження

Поділитися
Тільки 20% ЛГБТ-підлітків в школі відчувають себе в безпеці - дослідження © Думская
Дві третини учнів чули гомофобні висловлювання від працівників шкіл

Вісім з десяти ЛГБТІК-підлітків не відчувають себе в безпеці в школі, показують результати Національного дослідження шкільного середовища в Україні. В рейтингу захисту прав ЛГБТІК в Європі Україна посідає 35 місце.

ЛГБТІК - акронім, який, крім лесбіянок, геїв, бісексуальних та трансгендерних людей, також включає інтерсекс і людей, які ідентифікують себе як квір.

"Дослідження говорить, що школа на цю мить не є безпечним середовищем для навчання таких дітей. Тільки 20% ЛГБТ-учнів сказали, що в школі відчувають себе в безпеці", - сказала координаторка дослідження в Україні Марина Шевцова на пресконференції у вівторок.

Через сексуальну орієнтацію небезпечно та некомфортно почуваються 43% опитаних, майже 40% - через вагу або розміру тіла, майже 30% піддаються Буллінг через гендерної ідентичності або експресії.

Майже 30% дітей уникають того, щоб користуватися шкільними туалетами, 20% - бояться відвідувати їдальню, майже половина ЛГБТІК-учнів уникають шкільних заходів, майже 40% протягом місяця перед дослідженням хоча б один раз не пішли в школу через страх за себе.

Майже 70% таких учнів чують гомофобні висловлювання на свою адресу. І часто чують такі образи в присутності вчителів або шкільної адміністрації. 67% учнів чули гомофобні висловлювання від співробітників школи.

Майже 30% ЛГБТІК-дітей стикаються з різними формами фізичного насильства через свою сексуальну орієнтацію, і 28% - через гендерну експресію.

Крім того, половина ЛГБТІК-учнів страждають від кібербулінгу в інтернеті.

Також 60% ЛГБТІК-дітей сказали, що у них в школі немає жодного відповідального дорослого, до якого вони могли б з вищезгаданими проблемами.

Дослідження проводилося з травня по вересень 2020 року в усіх областях України. У ньому взяло участь 1 743 підлітки у віці від 13 до 18 років. Умовою участь в дослідження було навчання в українських школах протягом 2019-2020 років, а також ідентифікація респондентів як лесбіянок, геїв, бісексуалів або не гетеросексуальних людей і людей з трансгендерною ідентичністю.

Детальніше про те як українські батьки та вчителі ставляться до статевого виховання молоді, з якими складнощами стикаються і яким бачать майбутнє комплексного сексуальної освіти в країні, в матеріалі ZN.UA про найпоширеніші стереотипи сексуальної освіти в Україні.

Читайте про методи протидії злочинам на ґрунті нетерпимості в матеріалі ZN.UA "Від ненависті до поваги".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі