The Guardian: Захід озброює Україну перед новим етапом війни, чи це допоможе?

Поділитися
The Guardian: Захід озброює Україну перед новим етапом війни, чи це допоможе? © Mateusz Morawiecki / Facebook
Західні союзники поступово переходять до забезпечення української армії наступальним озброєнням, але Києву воно потрібне вже зараз, щоб вистояти у битві за Донбас.

Війна в Україні входить в нову фазу. І країни НАТО поступово нарощують свої поставки зброї Києву. В ході цього процесу західні країни тихо перетинають накреслену ними ж ще на початку кризи межу щодо виключно оборонного характеру зброї, яку вони дають українській армії.

Але залишається відкритим питання щодо того, чи поступове нарощення поставок зброї не спровокує російську відплату й зможе змінити події на полі битви за Донбас, - пише The Guardian.

«Питання в тому, наскільки великим буде перехід Заходу до поставок наступальної зброї. Також надзвичайно важливо гарантувати, щоб поставки критичного військового обладнання продовжувалися й підвищувалися», - сказав колишній голова військової розвідки Великої Британії Філ Озборн.

Видання нагадує, що в перші шість тижнів війни армія України нищила російські колони бронетехніки за допомогою легких протитанкових ракет. Через погану російську тактику й рішучість українських сил загарбники, зрештою, відмовилися від атак на Київ, Чернігів й Суми.

Але Україні тепер доводиться мати справу з російськими військами на сході й півдні, де вони здобули більший успіх і краще окопалися. За останню добу стало відомо, що Чехія відправила десяток радянських Т-72, а також артилерійські гаубиці й БМП-1. Це стало серйозним переходом до поставок наступальної зброї, які раніше західні політики відкидали. Втім, це не дуже допоможе. Адже за оцінками компанії Oryx, українська армія втратила в боях 94 танки. Втім, тривають розмови, що Польща може передати Україні ще 100 таких бойових машин. Оскільки у середу вона підписала угоду про купівлю 250 танків Abrams за 4,75 мільярдів доларів.

Наступна фаза війни, яка може виявитися вирішальною, почнеться на Донбасі. Москва прагне захопити Маріуполь, сполучити на суходолі Донецьк і Луганськ з Кримом, а ще оточити головні українські сили, які чинять опір російському вторгненню. The Guardian пише, що ця битва буде розгортатися впродовж квітня. Представники західної розвідки переконані, що Владімір Путін хоче до 9 травня добитися «успіху, про який можна заявити». Тому дуже важливо, що Захід готовий передати Україні зараз.

Десяток чи два чеських танків і чотири бронеавтомобілі Bushmaster від Австралії нічого не змінять.

«Якби ми отримали все, що нам потрібно, всі ці літаки, танки, артилерію, протиракетну й протикорабельну зброю, ми б врятували тисячі життів», - сказав президент Володимир Зеленський нещодавно.

США оголосили, що відправлять додаткову партію протитанкових ракет Javelin на 100 мільйонів доларів. І це на додачу до іншого пакету обладнання на 300 мільйонів, до якого входять ракетні системи з лазерним наведенням, які називають APKWS. Зазвичай ними озброюють літаки або безпілотники. Втім, ці ракети також можна запускати з землі, що допоможе знищувати російську артилерію. Також Україна отримає безпілотники Switchblade 600, які здатні уражати ціль в радіусі 90 кілометрів. Вони озброєні такими ж протитанковими боєголовками, як і Javelin. Ці безпілотники можуть замінити втрачені турецькі TB2 Bayraktar й дати українській армії більше можливостей на полі битви.

Експерт «Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень» (RUSI) Нік Рейнолдс сказав, що безпілотники можуть допомогти знищувати «російські командні вузли, засоби радіоелектронної боротьби, логістичні вузли, артилерію та системи протиповітряної оборони», чий радіус дії виходить далеко за межі Донбасу.

Розширені поставки точно допоможуть Україні під час другої фази російського наступу. Але, напевне, лише ближче до кінця квітня з’явиться більш чітка картинка щодо нового балансу сил. Без більшої кількості танків Україні буде важко визволити Маріуполь з облоги.

Тим часом, цілі Заходу стають менш очевидними. Він намагається допомогти Україні змусити Кремль сісти за стіл переговорів чи завдати більш тяжкої поразки, ризикуючи спровокувати непередбачуваного російського президента? Один з західних чиновників у середу обережно зауважив, що буде набагато важче вигнати російські війська з Донецька, Луганська і Криму, зважаючи на те, «як запекло Росія буде захищати ці інтереси».

Раніше президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на саміті НАТО заявив, що Україні потрібна військова допомога без обмежень, оскільки українська армія вже місяць протистоїть російським окупантам у нерівних умовах.

Генеральный секретар НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв, що альянс надаватиме Україні зброю "стільки, скільки буде потрібно". Він також нагадав, що країни Альянсу підтримують ЗСУ протягом останніх кількох років. За його словами, це допомогло зробити українську армію сильнішою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі