Тетянин день: історія і традиції свята

Поділитися
Тетянин день: історія і традиції свята Тетянин день святкують 25 січня
Вважається, що до святої застосовували тортури, але вони не залишали на її тілі сліду.

25 січня християни шанують святу великомученицю Тетяну Римську, свято, встановлене на її честь, називають Тетянин день. Свято також вважається Днем студента.

Історія Тетяниного дня

Тетяна жила в ІІІ столітті в Римі, вона походила зі знатної християнської сім'ї, її батько був консулом. З любові до Христа дівчина вирішила не виходити заміж. Одного разу Тетяну схопили з вимогою поклонитися ідолу Аполлона. Дівчина помолилася Спасителю і статуя, а також частина храму були зруйновані. Під завалами загинули багато присутніх, а біс, який мешкав в ідолі, втік з того місця.

Тетяну схопили і віддали під тортури, але їхні сліди зникали з тіла мучениці. За молитвою святої з'явилися чотири ангела, а з неба пролунав голос, звернений до неї. Уражені цими чудесами, мучителі Тетяни увірували в Христа.

Суддя знову став переконувати дівчину поклонитися ідолам, але вона не погодилася. Тоді її на два дні закрили в храмі Зевса. Прийшовши туди на третій день, жерці виявили статую язичницького бога зруйнованою, після чого Тетяна і її батько були усічені мечем. Сталося це 12 січня 226 року.

У Тетянин день в 1775 році за клопотанням свого фаворита Ігоря Шувалова імператриця Росії Єлизавета Петрівна підписала указ про заснування Московського університету. Згодом в кампусі вузу була відкрита церква святої Тетяни, а саму мученицю оголосили покровителькою студентів. День студента стали святкувати з 1850 року, пізніше його перейняли й інші навчальні заклади.

Традиції Дня Тетяни

У цей день прийнято ставити свічки в церкві за успіхи в навчанні.

Прийнято також пекти в цей день круглу хлібину у вигляді сонця, покликану повернути світило людям. Традиційно кожному члену сім'ї діставався шматочок для того, щоб кожен отримав частку сонця.

Дівчата в цей день майстрували невеликі волоті з ганчірок і пір'я. Вважалося, що якщо поставити таку кісточки в "бабин кут" у домі хлопця, що подобається, то хлопець точно з нею одружиться, а шлюб буде довгим і щасливим.

У свято прийнято здійснювати благі справи, допомагати нужденним, жертвувати милостиню і не відмовляти в проханнях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі