Тест з української мови для посадовців: сотні людей зіткнулися зі складнощами при реєстрації

Поділитися
Тест з української мови для посадовців: сотні людей зіткнулися зі складнощами при реєстрації © 2day.kh.ua
З 16 липня наявність сертифіката про рівень володіння державною мовою стало обов'язковою умовою для проходження конкурсу на держслужбу.

З 16 липня в Україні наявність сертифіката про рівень володіння державною мовою стало обов'язковим для претендентів на посади в системі державної служби і не тільки. Нововведення передбачені законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Хто повинен здавати тест?

  • претенденти на посади в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування;
  • кандидати на посади керівників навчальних закладів (наприклад, майбутні директори шкіл);
  • претенденти на отримання українського громадянства.

Перші дві категорії здають тест безкоштовно, ті ж, хто хоче отримати український паспорт, повинні заплатити 500 гривень.

Як було раніше і що змінилося?

Раніше достатнім вважалося наявність диплома державного зразка про повну загальну середню або вищу освіту, в якому була оцінка з української мови. В іншому випадку знання мови необхідно було підтверджувати сертифікатом. Тепер же тестування стало обов'язковим, його організатором є Національна комісія зі стандартів української мови.

 

Де складати тест?

В обласних центрах та інших містах України відкрилися Центри тестування. Як правило, вони розташовуються у вищих навчальних закладах та бібліотеках. У Київській області таких центрів - сім, у Кіровоградській - чотири, в Миколаївській і Одеській - по три, Харківській і Дніпропетровській - по два. У багатьох обласних центрах поки що працює лише по одному центру.

 

Що являє собою тест?

Завдання складається з двох частин: письмової та усної. На їх виконання виділяється дві години. Письмова частина ділиться на дві: «Культуру мови» і «Письмо», по 24 і 20 завдань відповідно. Усна частина включає «Читання», «Переказ» і «Діалог». Екзаменаційних комісій немає. Людина взаємодіє з комп'ютерною програмою і може звернутися за допомогою до консультанта.

Претенденти на посади повинні підтвердити володіння мовою на рівні C1 або C2, виконавши правильно більше 70% або більше 80% завдань. До тих, хто претендує на громадянство, вимоги м'якше: достатнім вважається рівень B1, якому відповідають від 50% + 1 до 60% правильних відповідей.

Спробувати свої сили і виконати завдання письмової частини тесту можна тут.

 

З якими проблемами зіткнулися бажаючі отримати сертифікат?

За перші тижні дії нових вимоги стало ясно, що кількість центрів їх пропускна здатність явно не відповідають кількості бажаючих пройти тестування. Багатьом не вдається зареєструватися в рідному місті або найближчому обласному центрі, і люди змушені їхати в інший регіон.

Як повідомляє Kharkiv Today, в Харкові проходять тестування мешканці Києва та Полтави. У той же час деякі харків'яни змушені їхати до Сум. Є приклади подорожей і на більші відстані.

Стикаються люди і з технічними проблемами при реєстрації на сайті. На Facebook-сторінці Нацкомісії - вже сотні повідомлень зі скаргами.

Основна проблема для претендентів на посади - тимчасові обмеження. Конкурси на заміщення посад на держслужбі тривають, як правило, від одного до трьох місяців, в органах місцевого самоврядування і школах - менше. І якщо людина не встигне здати тест і отримати сертифікат вчасно (результати повинні видавати через 15 днів), то конкурс через нього переносити не будуть. Перездавати тест повторно можна лише через чотири місяці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі