Напередодні терористи вели прицільний вогонь по захисниках Катеринівки, Новолуганського, Верхньоторецького, Авдіївки, Новомихайлівки, Новотроїцького, Старогнатівки, Павлополя, Гнутового, Талаківки, Лебединського та Широкиного.
Для обстрілів вони використовували заборонені Мінськими домовленостями міномети калібрів 120 і 82 мм (сім разів), гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.
Позиції бійців Об'єднаних сил у районі Талаківки потрапили під мінометний вогонь калібру 120 мм. З мінометів калібру 82 мм окупанти гатили по опорних пунктах українських військових поблизу Новолуганського, Гнутового, Лебединського та Широкиного.
Упродовж ночі 18 жовтня терористи двічі відкривали вогонь по опорних пунктах українських військових у районі Гнутового та Водяного з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. За даним Головного управління розвідки Міністерства оборони України, унаслідок бойових дій в Донбасі поранено чотирьох бойовиків.
Нагадаємо, напередодні бойовики дев'ять разів відкривали вогонь по опорних пунктах українських військових, зокрема, на Донеччині гатили з важких мінометів.
22 серпня учасники Тристоронньої контактної групи погодили безстрокове припинення вогню в Донбасі з 29 серпня. "Шкільне перемир'я" стало 16-м з початку війни на сході України. Усі перемир'я, які передували йому, систематично порушувалися бойовиками. Чергове "хлібне" бойовики порушили у перший же день.
30 квітня, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.
Детальніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".