У Києві, на вулиці Адама Міцкевича, ввечері 25 жовтня пролунав вибух, унаслідок якого постраждали п'ятеро осіб: народний депутат, член парламентської фракції "Радикальної партії" Ігор Мосійчук, охоронець народного депутата Руслан Кушнірук, політолог Валерій Бала, а також колишній співробітник юридичного департаменту МВС Михайло Мормиль і жінка, які проходили повз.
Біля студії телеканалу Espreso.TV вибухнув припаркований біля виходу мотоцикл. Як повідомили співробітники телеканалу, раніше на ньому приїхали двоє чоловіків.
Жертви вибуху на Міцкевича
Незважаючи на зусилля лікарів, у лікарні від отриманих під час вибуху травм помер співробітник Державної служби охорони, старший сержант поліції Руслан Кушнірук 1986 року народження. Він забезпечував охорону Мосійчука, працював у народного депутата віднедавна. У минулому загиблий був співробітником спецпідрозділу "Беркут", у нього залишилася чотирирічна дочка.
Пізніше в лікарні №17 помер Михайло Мормиль.
"Випадковою жертвою вчорашнього теракту став 36-річний Михайло Мормиль. Від отриманих поранень він помер у лікарні. До 2015 року підполковник Мормиль був співробітником юридичного департаменту МВС. Після звільнення займався приватною юридичною практикою. А вчора він просто проходив повз телеканалу "Еспресо", – повідомив народний депутат і член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко.
Ніч у реанімації
Постраждалого внаслідок вибуху Мосійчука доставили в клініку "Борис", де прооперували. Внаслідок вибуху народний депутат отримав осколкові поранення кінцівок, спини та живота.
"Стан важкий. Стан характеризується першою добою післяопераційного періоду. Зараз пацієнт перебуває в палаті інтенсивної терапії. Стан важкий, до середнього ще рано, але можна з ним спілкуватися", - повідомив завідувач стаціонарним відділенням клініки Ігор Конівець.
Мосійчука оперували до трьох годин ночі, вилучили безліч осколків.
Політолог Валерій Бала був доставлений у відділення політравми КМКЛ №17, а місцева жителька Надія Т. - у відділення нейрохірургії ЛШМД.
"Російський слід" у столичному теракті
Тим часом член парламентської фракції "Народного фронту", радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко не виключив причетність російських спецслужб до вибуху на вулиці Міцкевича.
"Одна з версій слідства в числі інших - дії російських спецслужб з дестабілізації суспільно-політичної ситуації на тлі акцій протесту", - пояснив Геращенко.
На думку радника голови МВС Івана Варченка, у цьому може бути зацікавлений голова Чечні Рамзан Кадиров.
"Варіантів може бути багато. Замовник один - РФ. Є конкретні докази, які можуть підтверджувати те, що зацікавлені, зокрема, заяви Рамзана Кадирова від 2014 року, в яких він прямо говорив про свої наміри вбити Мосійчука і деяких його колег", - пояснив Варченко.
Своєю чрегою прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив про те, що це "абсолютно необгрунтоване ні на чому, голослівне істеричне звинувачення з Києва".
За фактом вибуху на вулиці Міцкевича відкрили кримінальне провадження за статтею 258 Кримінального кодексу України – терористичний акт. Його розслідуванням займатиметься Служба безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури Києва.
Сам Мосійчук, коментуючи вибух у Києві, також пов'язав його з "замовниками з Москви".
"Я вважаю, що замовники сидять у Москві. Виконавці - київські. Не виключено, що агентура в патріотичному середовищі. Це перший замах на державного діяча такого рівня в Україні. Я залишився живим тільки завдяки моєму загиблому охоронцеві Руслану", - сказав він.
Своєю чергою лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко висловив сумніви щодо того, що теракт може мати російський слід. За його словами, є інформація, що це справа рук політичних опонентів.
"У нас є інформація, що це справа рук наших опонентів. Більше сказати не можу, більш детальну інформацію дадуть спецслужби", - повідомив політик.
Наразі слідчі розглядають три основні версії теракту: замах на вбивство Мосійчука на замовлення з Росії, політична діяльність і громадянська позиція депутата, а також замах на нього з особистих мотивів.
"Але ми не виключаємо інші версії, адже там був і політолог Бала", - додали правоохоронці.
Є також версії замаху на журналістів телеканалу "Еспрессо" та теракту без конкретної мети.
Вибухівка
Вибух стався внаслідок приведення в дію саморобного вибухового пристрою спрямованої дії, закладеного в мопеді. За словами прокурора Києва Романа Говди, потужність вибуху склала 400-600 г в тротиловому еквіваленті.
"Що стосується вибухового пристрою: на перший погляд вибухотехніків - це був саморобний вибуховий пристрій, можливо, на базі автомобільної сигналізації. Про це говорять плати, які були вилучені на місці події", - повідомив перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко.
Разом з тим, за словами Антона Геращенко, у слідства є кадри прибуття терориста до будівлі телеканалу "Еспрессо ТВ".
Внаслідок вибуху в Києві загинув співробітник полку особливого призначення - перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко pic.twitter.com/svb1zQ4avZ
- Hromadske.UA (@HromadskeUA) 25 жовтня 2017 р.
Відео моменту вибуху
Телеканал "Еспрессо" опублікував на своєму каналі в YouTube відео моменту вибуху з відеокамери на будинку, де розташований телеканал.
Кадри після вибуху