Теплий березень: синоптик дав прогноз на перший місяць весни

Поділитися
Теплий березень: синоптик дав прогноз на перший місяць весни © gdefon.com
Попередній місяць був аномально теплим.

Після аномально теплого лютого, про який і попереджали синоптики, в Україну прийшла весна. Кандидат географічних наук, метеоролог Ігор Кібальчич розповів, якою буде погода у перший місяць весни.  

За його словами, у лютому за рахунок стабільного надходження теплого повітря із субтропічних широт, погода у більшості країн Балканського півострова, а також у західних та південних регіонах України нагадувала середину весни. Температурне тло відповідало першій половині квітня, а денні показники нерідко досягали позначок +15…+19 °С. Таким чином, у зазначеній місцевості лютий 2024 року став рекордно теплим за увесь період спостережень, причому із суттєвим відривом від попередніх аномально теплих років.

«Тенденція стабільного тепла, судячи з усього, збережеться і у березні. Чисельні методи довгострокового прогнозування вказують на переважання на більшій частині Європи погодних процесів антициклонального характеру», — зазначив він.

У перші дні місяця на сході Європи та в Україні очікується південно-східне перенесення повітряних мас під впливом західної периферії великого та малорухомого азіатського антициклону. Ближче до кінця першої декади на зміну азіатського антициклону прийде область високого тиску з півночі, із районів Скандинавського півострова та країн Балтії.

Температура повітря в цей період трохи знизиться, на 3 - 7 °С, але все ще перевищуватиме кліматичну норму. У нічні години очікується зниження температури до -2 ... -8 °С, вдень за рахунок високого сонця і малої хмарності прогрів буде доволі жвавим.

Певна перебудова атмосферних процесів відбудеться у другій декаді березня. Очікується розвиток багатоцентрової області низького тиску над країнами центральної та південної Європи, а також Середземним морем. Це спричинить активізацію циклонічної діяльності та атмосферних фронтів, у тому числі й над територією нашої країни. Тому ймовірність опадів збільшиться, вони проходитимуть переважно у вигляді дощу, місцями з мокрим снігом. Температура повітря залишиться високою, помітно потеплішають ночі за рахунок щільнішої хмарності. Зона високого тиску виявиться ізольованою над Гренландією, Ісландією та Норвезьким морем.

Після 18 – 20 березня інтенсивність та повторюваність опадів у вигляді дощів ще більше зросте, особливо у західних північних та центральних областях нашої країни. Область зниженого тиску та фронтальні розділи охоплять більшу частину Європи. Переважатиме західне та південно-західне перенесення повітряних мас, тому температурне тло, як і раніше, збережеться вищим за норму з незначними міждобовими коливаннями, в окремі дні можливі нічні приморозки місцями до -1…-7 °С (окрім південної частини).

Таким чином, середньомісячна температура березня по всій Україні очікується вищою за норму на 2 – 3,5 °С і коливатиметься в межах +1…+6 °С, в Одеській та місцями західних областях +7…+8 °С; у Карпатах близько 0 °С. Імовірність опадів помітно збільшиться у другій половині місяця, коли нашу країну частіше відвідуватимуть циклони та атмосферні фронти і сумарно за місяць сума опадів опиниться в межах норми, у західних областях місцями вище за норму на 15 – 30 %.

Нагадаємо, якою буде весна 2024. Прогноз дала завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі