Перейменування вулиць, провулків, проспектів, бульварів, узвозів і проїздів у Києві здійснюватиметься після консультацій із мешканцями. Відповідне розпорядження підписав міський голова Києва Віталій Кличко, повідомила прес-служба Київської міської державної адміністрації.
"Тепер перейменуванню вулиць, провулків, проспектів, бульварів, узвозів і проїздів передуватимуть обов'язкові консультації з мешканцями, які там постійно проживають. Відповідне нововведення запроваджено розпорядженням Київського міського голови", - йдеться у повідомленні.
Зазначено, що консультації організовуватиме ініціатор перейменування об'єкта. Він має право самостійно визначати, у якій формі відбуватимуться консультації з мешканцями. Це можуть бути громадські слухання, збори, збір підписів, зустрічі.
"Результати консультацій подаються на ім'я Київського міського голови одночасно з ініціативою про перейменування, крім випадків, коли ініціатива про перейменування оформлена та підтримана як електронна петиція", - додали у КМДА.
У прес-службі звернули увагу на те, що відповідні зміни не стосуються пропозицій про найменування нових вулиць, перейменування мостів, скверів, парків тощо, а також присвоєння імен юридичним особам комунальної форми власності.
Зазначено, що протягом 2014-2018 років у столиці перейменували 206 об'єктів. При чому перейменування часто викликали значний суспільний резонанс серед жителів Києва.
У грудні 2018 року Київрада перейменувала ще дві вулиці, площу і провулок. Зокрема, вулиця Механізаторів у Солом'янському районі отримала назву Генерала Шаповала; вулицю Толстого у Деснянському районі перейменували на вулицю Володимира Беца; площу Новоросійської у Дніпровському районі назвали на честь міста Чернігова; нову назву отримав провулок Радянський у Солом'янському районі, який отримав ім'я Костянтина Михальчука; нову назву "Залізничний" присвоєно скверу біля площі Петра Кривоноса.