На базі UA|TV планують створити телеканал для мовлення на тимчасово окуповану українську територію, він має почати працювати з 15 лютого.
Напередодні в прямому ефірі вийшли останні випуски новин UA|TV російською й англійською мовами, припинено випуск новин кримськотатарською й арабською.
Канал іномовлення працював чотири роки і вже за місяць припинить роботу. В останньому випуску новин показали сюжет кореспондентки UA|TV Анастасії Федченко про роботу каналу за кадром, а також – розповіли про роботу різних редакцій каналу.
Раніше керівниця новин на державному каналі для тимчасово окупованих територій Олена Трибушна повідомила, що відсьогодні іномовлення виходитиме у запису без прямих ефірів, паралельно на базі UA|TV запускатиметься новий канал для тимчасово окупованих територій. За її словами, якійсь час вони мовитимуть паралельно.
Протягом місяця в ефір виходитимуть архівні програми UA|TV, розважальні шоу та новини власного виробництва, орієнтовані на мешканців окупований районів. Новини іномовлення в прямому ефірі більше не показуватимуть.
На колектив іномовника чекають скорочення та звільнення. Заступниця директора Мультимедійної платформи іномовлення України UA|TV Юлія Островська планує брати участь в конкурсі на посаду гендиректори мовника для ОРДЛО.
Співробітники UA|TV поки що не знають, яким чином буде оформлено створення нового каналу – шляхом реорганізації UA|TV або ж шляхом його ліквідації та створення нової юридичної особи.
Як повідомляв міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський контент телеканалу для окупованих територій випускатиметься російською і українською мовами. Основна мета цього каналу – "донести правду про те, що відбувається в Україні, до жителів тимчасово окупованих територій".
На думку Бородянського, аби покрити українським мовленням 80% тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей, знадобиться близько трьох місяців.
Офіс президента України та сам Володимир Зеленський неодноразово висловлювали думки щодо доцільності створення російськомовного каналу для боротьби з "руським миром" у головах українців в окупації та у всьому світі. Однак ідея запуску державного російськомовного каналу викликала бурхливу реакцію у суспільстві та медіаспільноті.
Докладніше про боротьбу із дезінформацією і фейками читайте у матеріалі Олега Вергеліса та Катерини Константинової "Володимир Бородянський і міністерство пропаганди критичного мислення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".