Так передбачає закон – СБУ про звільнення митрополита Павла під заставу

Поділитися
Так передбачає закон – СБУ про звільнення митрополита Павла під заставу © СБУ
В спецслужбі запевняють, що це не вплине на слідство та вирок суду.

Звільнення з-під варти колишнього намісника Києво-Печерської лаври митрополита УПЦ МП  Павла Лебедя після внесення відповідної застави не означає його звільнення від кримінальної відповідальності, заявили у Службі безпеки України, коментуючи зміну запобіжного заходу підозрюваному.

В СБУ зазначили, що інкриміновані митрополиту Павлу статті кримінального кодексу України не передбачають безальтернативного тримання під вартою, тому звільнення під заставу є цілком законно обґрунтованим.

При цьому, попри можливість виходити з дому, митрополит не може залишати с. Вороньків Бориспільського району Київської області без повідомлення про це слідчого (за винятком невідкладних випадків, пов’язаних із небезпекою для життя та здоров'я), мусить носити електронний засіб контролю та за першою вимогою прибувати до слідчого, прокурора чи  слідчого судді. Також він повинен утримуватися від спілкування з потерпілими та свідками.

«На даний час розслідування у кримінальному провадженні стосовно Павла (Лебідя) завершено, а його адвокати ознайомлюються з матеріалами справи. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду», - нагадали в СБУ.

Нагадаємо, цього тижня  за митрополита УПЦ (МП) Павла Лебідя внесли заставу у розмірі 33,3 млн грн, після чого його звільнено з-під варти, як це передбачає попереднє рішення Солом’янського районного суду м. Києва. Цікаво, що на заставу митрополиту збирали гроші у вірян УПЦ МП.

1 квітня Служба безпеки Україна вручила колишньому наміснику Києво-Печерської лаври митрополиту Павлу підозру у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та виправданні збройної агресії РФ (ст. 436 ККУ). Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід для митрополита Павла у вигляді цілодобового домашнього арешту та кілька разів продовжував його.

У липні йому повідомили про нову підозру ще за двома статтями ККУ: порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань вчинене службовою особою повторно та виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинене повторно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі