Тайра присвятила премію за гуманістичне служіння вбитому окупантами письменнику Вакуленку

Поділитися
Тайра присвятила премію за гуманістичне служіння вбитому окупантами письменнику Вакуленку
Парамедикиня наголосила, що культура також є зброєю у боротьбі із ворогом.

Парамедикиня, волонтерка и доброволець Юлія Паєвська («Тайра») отримала премію Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів». Паєвська присвятила нагороду дитячому письменнику Володимиру Вакуленку, якого російські загарбники вбили під час окупації Харківщини.

Нагороду вручили в межах щорічного міжнародного форуму «Via Carpatia» у Львові, повідомляє «Укрінформ».

Ініціатор форуму Микола Княжицький зауважив, що зазвичай премію отримували інтелектуали, люди, які відстоюють цінності демократії у мирний час. Однак в умовах війни гуманістичне служіння – це служити в ЗСУ, допомагати військовим і цивільним, берегти цінності та Україну. Уособленням усіх цих якостей є парамедикиня Паєвська.

Лауреатка ж зізналася, що відзначення премією Вінценза для неї цілковита несподіванка та велика честь. Тайра згадала, що в одному з посібників зі східної медицини прочитала, що «на світі немає нічого, що не могло би стати ліками», і тоді ж зрозуміла, що на світі немає нічого, що не може стати зброєю.

«Для мене зараз у першу чергу зброя – це культура. Ми можемо подивитися, що роблять окупанти, коли заходять у село чи місто: вони винищують усі пам’ятки культури, музеї, книги, а що найгірше – вбивають наших представників культури», - сказала Паєвська.

Вона нагадала, що нещодавно в Ізюмі знайшли тіло Володимира Вакуленка, вбитого окупантами. Дитячого письменника застрелили з пістолета Макарова та поховали у братській могилі під №319. У Вакуленка залишився маленький син.

«Я не думаю, що я достойна цієї великої премії. Але я це приймаю як велику честь і присвячую її Володимиру Вакуленку і всім діячам культури, які були замордовані і вбиті московськими окупантами», - додала волонтер.

Легендарна Тайра

Юлія Паєвська – український військовослужбовець, парамедикиня, волонтерка; командир підрозділу «Янголи Тайри» та евакуаційного відділення 61-го військового мобільного госпіталю (2018-2020); дизайнерка, президент федерації айкідо «Мутокукай-Україна».

З 2014 року як парамедик брала участь у Революції Гідності та війні на сході України. 16 березня 2022 року під час облоги Маріуполя потрапила у російський полон, у якому провела понад 100 днів. Була звільнена 17 червня.

Премія Станіслава Вінценза

Премією Міської ради Кракова ім. Станіслава Вінценза з 2005 року нагороджують творців та популяризаторів культури Центрально-Східної Європи за високі досягнення у популяризації культури цього регіону.

Станіслав Вінценз (1888-1971) – гуманіст, письменник, філософ, перекладач, есеїст і дослідник культури, автор єдиного епосу про Гуцульщину «На високій полонині».

Лауреатами премії ставали, зокрема: Аґнєшка Голланд, Кшиштоф Пендерецький, Анджей Стасюк, Світлана Алексієвич, Олег Сенцов, Оксана Забужко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі