Таїланд з 1 лютого спростить в'їзд, пише Bangkok Post. У країні планують знову запустити для вакцинованих туристів програму Test&Go. Її призупинили місяць тому через поширення штаму коронавірусу «Омікрон».
Для в'їзду до Таїланду за програмою потрібно буде мати:
- Thailand Pass – веб-систему для тайських та іноземних мандрівників, що дозволяє заповнити інформацію про свої подорожі та здоров'я. Після схвалення "видає" QR-код, який дозволить поїхати до Таїланду;
- негативний результат ПЛР-тесту, отриманий не пізніше ніж за 72 години до в'їзду. Дітям до 6 років такий тест не є обов'язковим, їм можуть зробити тест слини при в'їзді в країну;
- страховий поліс із покриттям на суму не менше 50 тисяч доларів США;
- підтвердження передоплати за дві окремі ночі проживання у схвалених урядом готелях SHA Extra Plus (SHA++). Бронь повинна бути на 1-й та 5-й день перебування в країні та включати проживання, тестування та заздалегідь обумовлений трансфер з аеропорту до готелю;
- сертифікат про вакцинацію або про одужання від коронавірусу. Після вакцинації має минути 14 днів. При цьому туристам від 18 років і старше потрібно повністю вакцинуватися, від 12 до 17 років мати хоча б одне щеплення. Туристи від 6 до 17 років, що подорожують, звільняються від такої вимоги.
Також усі мандрівники повинні пройти «виїзний огляд» (exit screening) на стійці реєстрації та пред'явити необхідні документи.
Вимоги щодо прибуття до Таїланду та перебування в країні
Всі мандрівники повинні завантажити та встановити програму MorChana – допоміжний потрібно пред'явити необхідні документи.
З аеропорту мандрівники повинні вирушити у заздалегідь заброньоване місце проживання або обрану медустанову, де здадуть перший ПЛР-тест. Проїзд має здійснюватися за допомогою заздалегідь підготовленого трансферу закритим маршрутом.
Результати тесту туристи повинні чекати у номері готелю SHA Extra Plus (SHA++). Якщо результат тесту буде негативним, то мандрівники можуть вільно вирушати до будь-якої точки Таїланду. Однак на 5-й день перебування в країні туристи повинні зробити ще один ПЛР-тест і чекати його результату також у номері готелю типу SHA Extra Plus (SHA++).
Якщо ж один із тестів виявиться позитивним, то інфікованого туриста направлять на лікування. Витрати має покрити обов'язкове страхування. Залежно від стану здоров'я їм можуть рекомендувати пройти лікування або у лікарні, або на самоізоляції.
Під час лікування не менше 10 днів турист з коронавірусом повинен залишатися тільки там, де він живе. Він не повинен залишати своє житло без нагальної потреби, а також потрібно буде повідомити відповідального співробітника з контролю за інфекційними захворюваннями.
Після одужання від COVID-19 туристи отримають медичну довідку про одужання.
Якщо мандрівники відчувають симптоми, схожі на коронавірус, то також мають зробити ПЛР-тест.
Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендувала урядам країн скасувати або зняти обмеження на міжнародні поїздки, запроваджені з початком пандемії коронавірусу. У ВООЗ заявили, що заборони не допомагають у боротьбі з пандемією, але сприяють економічному та соціальному стресу, з яким стикаються держави.
На початку цього року, коли кампанії з вакцинації проти COVID-19 почали діяти у багатих країнах, з'явилася надія на відновлення глобального туризму. Але з появою штамів «Дельта» та «Омікрон» багато країн змушені були повернути обмеження та закрити кордони.
На тлі появи нових штамів COVID-19 надії на відновлення туристичної галузі зникають, а новий рік може виявитися для міжнародного туризму ще важчим, ніж 2020-й.