"Савченко – палка націоналістка, яка гучно заявляла про свій протест проти поступок Росії. Її популярність може створити проблеми для уряду Петра Порошенка, який намагається задобрити своїх західних союзників, працюючи з бойовиками над місцевими виборами в Донбасі", - йдеться в статті.
Тим часом, оглядач Каріна Орлова на сторінках The American Interest звертає увагу на цілковиту байдужість Кремля до звільнених з українського ув'язнення агентів ГРУ Євгенія Єрофеєва і Олександра Александрова. Вона припускає, що Путін хоче отримати якусь іншу вигоду від звільнення українки.
"Отримати двох росіян назад, здається, було не тим, на що сподівався Кремль. Тож реальні причини для рішення Путіна досі не зрозумілі: або йому пообіцяли ще щось за Савченко, або він відчуває потребу відновити свою зіпсовану міжнародну репутацію в цей конкретний момент", - йдеться в статті.
Видання The Guardian звертає увагу на те, що Савченко повернулася додому за кілька тижнів до розгляду рішення ЄС щодо продовження санкцій проти Росії. Цілком можливо Москва намагається покращити свій імідж і змусити європейців засумніватися.
В цей же час, оглядач Леонід Бершидський на сторінках Bloomberg View пише, що обмін Савченко на ГРУшників став моральною поразкою Володимира Путіна. Він підкреслює, що процес показав, як разюче сучасна Україна відрізняється від Росії.
Якщо Київ намагався з усіх сил повернути свою героїню, то Москва старалася відмахнутися від військових, які без зайвих питань виконували її накази, відправившись на війну проти сусідньої країни, яка не вторгалася на російську територію. В той час, як Савченко "пожинає лаври" і робить свої перші політичні кроки, двоє оперативників ГРУ просто зникнуть. Російські розвідники, загалом, виконали свою роботу, але за російською традицією полон позбавив їй права бути "героями".
"Історія з Савченко з двома ГРУшниками демонструє, чому значно легше симпатизувати Україні. Яскрава непокірність українки і натхнення оборона її країни значно чистіші, людяніші ніж російські офіційні заперечення і неохочий порятунок Александрова і Єрофеєва. Крім того, у Савченко є значно кращі пояснення, як так сталося, що вона потрапила в полон, ніж у російських солдатів: вона захищала свою країну. А агенти ГРУ беззаперечно виконували наказ, ведучи війну з сусідньою країною, яка не нападала на Росію", - пише Бершидський.
Оглядач видання Rzeczpospolita Анджей Ломановський помітив у повернення Савченко додому перший за два роки війни "відступ" Росії. На його думку, ключову роль в цьому відіграла непохитність українки, яка демонструвала своє презирство до російської влади і готовність навіть померти за свою свободу і переконання, а також тиск міжнародної спільноти.
"З цього випливає один висновок: спільний тиск на Кремль ефективний. Там все ж сидять люди, які мислять раціонально і зважують всі "за" і "проти", підраховують вигоди і втрати. Проблема лише в тому, чи зможе Захід зберегти свою єдність і змусити Путіна піти і віддати Україні захоплені землі. Тим часом російський лідер вже зробив перший крок назад", - йдеться в статті.
Нагадаємо, вдень в середу, 25 травня, звільнена Надія Савченко прибула в Україну, куди її доставив президентський літак. Після прибуття у Київ, Савченко зробила першу публічну заяву на свободі, попросивши вибачення у тих матерів, чиї діти не повернулися додому.
DT.UA проаналізувало останні заяви незаконно засудженої в РФ української льотчиці. Згідно з її висловлюваннями, опинившись в Україні, звільнена Надія Савченко, яка є депутатом Верховної Ради, може приступити до активної політичної діяльності.