Через повномасштабне вторгнення РФ багато українців були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Серед них є і вагітні жінки, у яких за кордоном народжуються діти.
Фахівці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції розповіли, яку юридичну силу мають свідоцтва про народження дітей, що видані у консульських установах та чи підтягнуться такі документи у «Дію».
У відомстві зазначили, що свідоцтво про народження дитини, яке було видано за кордоном у консульській установі, має таку ж юридичну силу, як і документи дитини, які видані відділами ДРАЦС в Україні.
Так, при реєстрації народження дитини в посольстві один з батьків або двоє з батьків мають бути громадянами України. У відділі ДРАЦС мають право зареєструвати народження дитини і громадяни України, іноземці та особи без громадянства.
Фахівці пояснили, що актові записи відділами ДРАЦС складаються безпосередньо в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.
«Консульства і представництва складають актові записи на паперових носіях та передають на зберігання до Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації ЦМУМЮ (м. Київ) та для внесення їх до Реєстру. Тільки тоді такі свідоцтва зможуть «підтягнутись» у особистий кабінет в «Дія», адже платформа черпає інформацію саме з офіційних реєстрів України», – йдеться у повідомленні.
Також у відомстві наголосили, що у разі реєстрації народження в місцевих органах інших держав – відомості про дитину в «Дії» відображено не буде.
Раніше ми писали, як оформити свідоцтво про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території.