"Жодна європейська держава не має такого масштабу ганьби" – експерт прокоментував слова Авакова про Кагарлик

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Правоохоронні структури намагаються лише показати розформування відділку" © The Village
За словами Черноусова, Україна взагалі не може казати, що вона має Нацполіцію, як окремий центральний орган виконавчої влади, як того вимагає закон.

Випадки, подібні до кагарлицького, дійсно трапляються в усьому світі, однак кількість таких інцидентів та реакція суспільства на них в Україні потребує особливої уваги. Упродовж 2018 року майже кожен третій українець (31,8 %) так чи інакше допускав можливість застосування поліцією незаконного насильства або навіть катувань. Про це ZN.UA повідомив провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов.

"Міністр Арсен Аваков говорить правду, коли каже, що випадки, подібні до кагарлицького, є і в нашій країні, і в інших. Але він не договорює, якою є кількість таких випадків і, найголовніше, реакція на них...Так, таке відбувається. Але ми кажемо про масштаби. Жодна європейська держава не має такого масштабу цього ганебного явища. Там існують ефективні механізми розслідування та притягнення винних до відповідальності", - сказав Черноусов у коментарі ZN.UA.

За його словами, правоохоронні структури намагаються лише показати розформування відділку, виведення всіх поза штат, після чого всі повернуться на свої місця нібито після переатестації.

"Пан міністр не зробив жодного кроку для того, щоб поліція стала підзвітною місцевій громаді. Він не зробив і жодного кроку для того, щоб поліція стала децентралізованою. Натомість, він її ще щільніше централізував…Ми взагалі не можемо казати, що в нас існує Нацполіція, як окремий центральний орган виконавчої влади, як того вимагає закон. Його нема", - підкреслив експерт.

Зазначається, що останні спроби оцінити діяльність поліції на виконання статті 11 ЗУ "Про Національну поліції" були повністю сфальсифікованими.

Крім того, розслідуванням порушень правоохоронними органами закону мало би займатись ДБР, однак воно робити робити це не здатне.

"З різних причин. Там просто мало фахівців. Вони лише займаються антикорупційними справами, конкуруючи з НАБУ..Всією інформацією, яку видають назовні, керує сама поліція. ДБР не має незалежних джерел", - каже Черноусов.

За його словами, ситуація в Кагарлику стала можливою лише через те, що постраждалу доправили в обухівську, а не в кагарлицьку лікарню, "бо в Кагралику всі вже знали, що приїде жертва, і готові були блокувати інформацію про неї".

"Що зробив пан Аваков? Нібито блискавично відреагував? Можливо… Коли він каже, що так, як у Врадієвці нічого не робили – це так само брехня і перекручування. Казати, що Аваков робить щось краще, а щось гірше не можна. Він робить все так само, як робили його попередники. Тому, ми такий самий результат й отримуємо", - підсумовує Черноусов.

Він протиставляє ситуація з убивством Кирила Тлявова гвалтуванню в Кагарлику.

"Тоді люди майданували під відділками поліції. Тоді була якась реакція. А зараз всі мовчать. У цьому розслідуванні все йде до того, що їх (винних в убивстві Кирила Тлявова поліцейських – ред.) просто звільнять з зали суду. Бо з тим, що назбирало ДБР, немає як працювати. Зброї немає. Доказів немає...Я не хотів би давати такий прогноз, але по Кагарлику, скоріш за все, буде таке ж саме", - зазначає експерт.

Читайте також: Насильство у Кагарлику: Аваков просить 20 млн євро на відеокамери у кожному відділку поліції

Раніше міністр внустрішніх справ Арсен Аваков заявив, що випадки тортур та нелюдського поводження існують у поліції будь-якої з країн світу. За його словами, штат Кагарлицького відділення поліції вже розформували, а 60 працівників вивели.

Нагадаємо, з 23 на 24 травня правоохоронці Кагарлицького відділення поліції катували 26-річну жінку, яку запросили у відділення в якості свідка у справі про крадіжку майна, і чоловіка. Поліцейські використовували наручники, кийки і протигаз, стріляли над головами жертв з табельної зброї, і кілька разів зґвалтували жінку. У чоловіка в результаті побоїв зламані ребра і ніс, йому погрожували зґвалтуванням.

Рік тому, 3 червня 2018 року, в київській лікарні, не приходячи до тями, помер п'ятирічний Кирило Тлявов. Смертельне вогнепальне поранення голови він дістав біля двору свого будинку у Переяславі 31 травня. За даними слідства, в дитину влучила куля, випущена п'яними співробітниками патрульної поліції, які стріляли по банках у сусідньому дворі.

Поділитися
Дивіться спецтему: Врадієвка 2.0
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі