Сущенко став лауреатом премії за захист свободи слова імені Лубченка

Поділитися
Сущенко став лауреатом премії за захист свободи слова імені Лубченка У Росії Сущенко незаконно засудили до 12 років в'язниці © Петро Порошенко/Facebook
Журі премії одноголосно підтримало кандидатру Романа Сущенко.

Незаконно засуджений у Росії український журналіст Роман Сущенко став лауреатом Національної премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка. Кандидатуру Сущенка журі схвалили одноголосно. Про це в п'ятницю, 2 листопада, заявив керівник Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

"Я хочу оголосити прізвище щорічного лауреата Національної премії за захист свободи слова їм.Ігоря Лубченка. Журі одноголосно, актив Національної спілки журналістів України визнав лауреатом гідного лідера, журналіста, нашого колегу Романа Сущенка", - заявив Томіленко під час прес-конференції.

Національну премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка заснувала в 2012 році НСЖУ. Це було зроблено для того, щоб заохотити і нагородити людей та організації, які досягли успіхів і визнання у сфері відстоювання права на свободу слова, а також у сфері боротьби за високі професійні журналістські стандарти. Премію присуджують до Дня народження Ігоря Лубченка, який багато років був головою НСЖУ, відомим журналістом і редактором.

Нагадаємо, 4 червня Московський міський суд за сфабрикованим обвинуваченням засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд РФ відхилив клопотання захисту про скасування незаконного вироку, судове засідання тривало десять хвилин.

За словами адвоката українця Марка Фейгіна, він готовий написати прохання про помилування на ім'я президента РФ Володимира Путіна, щоб домогтися звільнення з російської в'язниці.

ФСБ затримала Сущенка в Москві у жовтні 2016 року, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". Сущенка звинуватили в збиранні інформації про російське вторгнення в Україну. Під час досудового розслідування і судового розгляду справи він провину не визнав.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі