Супрун розповіла, чому матюкатися корисно для психіки

Поділитися
Супрун розповіла, чому матюкатися корисно для психіки Супрун вважає, що використання лайливих слів корисно для здоров'я і стосунків
Міністр аргументувала користь від ненормативної лексики.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, коментуючи закон про заборону ненормативної лексики, назвала кілька причин, в яких випадках використання лайливих слів корисне для здоров'я і відносин.

Так, за її словами, застосування ненормативної лексики в побуті для опису ситуації часто дає позитивні результати.

"Якщо ми реагуємо нецензурною лексикою на складну неприємну ситуацію, а не на людину, то відчуваємо полегшення. У цьому випадку наше обурення новинами, біль при тренуванні, травмі, тривожність, здивування чи переляк знаходять миттєве і досить точне вираження, на що мозок реагує виділенням ендорфінів", - пише Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Дослідження показали, що лайки здатні підвищувати больовий поріг і зменшувати біль. Також виражати свої емоції корисно для здоров'я. За словами Супрун, вільне вираження емоцій - це один із секретів довголіття. Постійне приховування справжніх емоцій і примус до позитиву виснажує психіку і призводить до алкоголізму.

"Використання матюків в спілкуванні в ряді випадків вказує на близькість людей і хороший емоційний контакт між ними. Коли колеги починають між собою матюкатися, значить, вони стали командою", - стверджує міністр.

Супрун наводить аналогію з тваринами, коли людина навчилася висловлювати свої почуття словами, а не проявляти агресію киданням речей, як це притаманно приматам. Тому краще висловлювати свої почуття спеціальними словами й нікого не травмувати.

При цьому Супрун зазначає, що матом необхідно користуватися в найнеобхідніший момент, а не розмовляти ним постійно.

"Викорінювати слід пасивну та активну агресію, дискримінацію, штампи, але не ненормативну лексику як таку. А краща турбота про українську мову - це спілкуватися і творити нею, незалежно від сфери діяльності, розробляти професійну лексику, переводити ресурси та літературу, читати українських авторів, а не законодавчо регулювати те, що ми говоримо".

Як повідомлялося, у Верховній Раді у вівторок, 2 липня, зареєстрували проект закону "Про протидію лихослів'я" (про внесення змін в деякі законодавчі акти України про дематюкацію мови).

Ініціатором законопроекту №10414 є народний депутат Ольга Богомолець (колишній "Блок Петра Порошенка").

Сам текст проекту закону на сайті парламенту в даний час відсутній. Розглядатиме законопроект Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі