Радник глави офісу президент аМихайло Подоляк заявив, що друзям України, мабуть, приємно пити каву в кафе Парижа, Берліна, Нью-Йорка чи Будапешта та дивитися на фотографії українських міст, які у прямому етері зносять із лиця землі.
"Судячи з усього, нашим друзям приємно сидіти в затишних кафе Парижа, Берліна, Нью-Йорка або Будапешта. Неспішно пити чорну каву з круасаном і довго дивитися на фотографії українських міст, які в прямому ефірі зносять з лиця землі. А міста наші, помираючи, все-таки борються", -зазначив Подоляк у Twitter.
Раніше НАТО обговорило можливість участі Альянсу у російсько-українській війні, зокрема, забезпечення безпольотної зони. Та за результатом переговорів Альянс знову відмовився закрити небо над Україною. 3 березня речниця Білого дому Джен Псакі підтвердила: Вашингтон не вводитиме безпольотну зону над Україною.
Головним аргументом противників такого кроку є високий ризик конфронтації з Росією, що загрожує розпочати «ядерну Третю світову війну». Похитнути його поки що не вдалося навіть атаці російських військових на Запорізьку АЕС в Енергодарі.
Проте Україна послідовно лобіює закриття неба. Петиція до НАТО вже набрала необхідний для розгляду мільйон голосів. Україна не очікує і не хоче, щоб війська НАТО воювали в нашій війні. Це – наша країна, і захистити її – наш обов’язок. Але Україні вкрай потрібно, щоби наші союзники спільними зусиллями запровадили безпольотну зону над нашою країною. Більше аргументів читайте у перекладі статті ексміністра оборони України Анатолія Гриценка для The Economist.