Як повідомляє Bihus.info, про це свідчать матеріали розслідування журналістів проекту "Наші гроші". Так, згідно витягу з реєстру нерухомості, в січні 2015 року Шелест стала власницею елітного житла в комплексі "Липська вежа" на вулиці Інститутській, в самому центрі Києва. Разом з квартирою площею 148 квадратних метрів, судді подарували паркувальне місце на 13 квадратних метрів.
При цьому, згідно декларації Шелест за 2015 рік, її річна зарплата склала 236 тисяч гривень, однак вона задекларувала 2 мільйони 800 тисяч гривень в якості подарунків, призів та виграшів". На думку аналітика Transperancy International Дмитра Якимчука, саме ця цифра може бути відображенням вартості квартири, отриманої за договором про передачу в подарунок, що часто не відповідає ринковій вартості подарованого майна.
Вказується, що вперше на корупційні ризики в майновому стані Шелест звернуло увагу НАБУ, в ході підготовки аналітичних записок щодо суддів, які проходять переатестацію. Незважаючи на це, у травні цього року суддя успішно пройшла кваліфікаційне оцінювання, надавши письмове пояснення про походження нерухомості.
На співбесіді у Шелест запитали не про квартиру, а про те, чи відчувала вона приниження, письмово обґрунтовуючи походження свого майна.
Нагадаємо, 9 серпня НАБУ затримало київського суддю Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса при отриманні хабара в 150 тисяч доларів.
За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Чаус вимагав ці гроші у справі, пов'язаному з незаконним обігом наркотиків. Детективи НАБУ провели обшук в його автомобілі, де виявили частину хабара в 70 тис. доларів. Ще 80 тис. доларів він заховав у своєму укритті, на земельній ділянці, у банку.