Суддя Вищого антикорупційного суду Володимир Воронько відсторонив головного детектива у справі колишнього народного депутата Олександра Грановського, повідомив очільник Центр протидії корупції Віталій Шабунін. Грановського підозрюють в організації корупційної схеми АТ «Одеський припортовий завод», яка завдала підприємству шкоди на 93.3 млн грн.
«Настав час розповісти про конкретний зальот одного з суддів. Спалився він на справі головного рєшали минулої влади – нардепа Олександра Грановського. Суддя Воронько відсторонив від справи головного детектива керуючись «аргументами», за якими з будь-якої справи можна викинути будь-якого детектива, прокурора чи суддю», – зазначив Шабунін.
Він додав, що згідно з текстом рішення, упередженість детектива нібито полягає у поганій комунікації з прокурором. Або у відхиленні клопотань захисту, де суд не погоджувався з детективом.
«Найсмішніше, що в рішенні Воронько пише, що не бачить зацікавленості детектива, але все одно відсторонює його від справи. І це рішення не підлягає оскарженню. Це дуже нагадує гнилу практику необґрунтованих відсторонень від справ ефективних детективів/прокурорів, яку корумповані судді використовували до створення ВАКС», – додав глава ЦПК.
Шабунін пояснив, що таке рішення судді Воронька бʼє по репутації усього ВАКС.
«На Банковій природне питання: чому наших ВАКС валить, а рішалу з минулої влади відмазує? Шановні судді ВАКС, цим паскудством в інтересах Грановського Воронько підставив всіх вас. Цим рішення він робить захист інституції значно складнішим», – підсумував Шабунін.
Нагадаємо, у жовтні Національне антикорупційне бюро повідомило народному депутату VIII скликання про підозру в корупційній схемі, яка коштувала державі 93,3 млн грн. В НАБУ не назвали імені підозрюваного, але за даними голови правління StateWatch Олександра Лємєнова, ним виявився ексдепутат від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського. Дії підозрюваного кваліфікували за ч.3 ст.27, ч.2 ст.28 та ч.2 ст. 364 КК України.
За даними слідства, депутат організував схему, за якою «Одеський припортовий завод» продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових. Далі ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям «ОПЗ». Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року.
Ще чотири учасники схеми отримали підозри у березні 2020 року.