Судді деяких господарських судів могли отримати хабарів на 620 тисяч доларів – ЦПК

Поділитися
Судді деяких господарських судів могли отримати хабарів на 620 тисяч доларів – ЦПК Фото ілюстративне © depositphotos/motortion
До такої думки прийшли прокурори, які виступають стороною обвинувачення у справі про спробу підкупу керівництва Мінвідновлення.

Вищий антикорупційний суд відправив під арешт Сергія Копистиру, який намагався підкупити керівництво Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Під час цього судового засідання оприлюднили документ, який може свідчити про надання хабарів суддям господарських судів за ухвалення конкретних рішень, повідомив «Центр протидії корупції».

«Але найцікавіше в цій частині історії те, що 21 листопада 2023 року під час обшуку за місцем проживання Копистири детективи знайшли документ з промовистою назвою «Протокол про проведену роботу та перелік витрат на об’єкт». В цьому документі зазначається назва об’єкта «Квіти» і те, що він знаходиться на вул. Тираспольській», – зазначили в ЦПК.

У документі було вказано кілька колонок – «номер-опис робіт-вартість в гривнях-вартість в доларах», зокрема:

  • п. 1 реєстрація земельної ділянки на державу Україна: 100 тисяч доларів США;
  • п.т2 суд апеляційної інстанції: 100 тисяч доларів США;
  • п. 4 суд касаційної інстанції: 100 тисяч доларів США;
  • п. 7 знову суд апеляційної інстанції: 100 тисяч доларів США.

Прокурори заявили у суді, що загалом із семи пунктів йдеться про кілька судових інстанцій, які могли отримати 620 тисяч доларів США. Сторона обвинувачення вважає, що цей документ може свідчити про надання хабарів суддям господарських судів.

Правоохоронці затримали Копистиру 21 листопада, коли той пропонував надати керівництву Мінвідновлення нерухомість у його новобудовах з загальною площею понад 5200 кв. м та приблизною вартістю більше ніж 170 мільйонів гривень. Натомість підозрюваний просив залишити в силі укладені з товариством угоди щодо будівництва ЖК на земельній ділянці Мінвідновлення, а також сприяти отриманню дозвільних документів та необхідних погоджень.

Фактичному власнику приватного товариства повідомили про підозру за частиною 4 статті 369 Кримінального кодексу Україну (надання неправомірної вигоди службовій особі). Таку ж підозру отримала керівниця державного підприємства, у співучасті з якою бізнесмен висловив незаконну пропозицію. 

Дещо раніше чинного народного депутата викрили на пропозиції неправомірної вигоди віцепрем'єр-міністру з відновлення Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. До цього, теж 21 листопада, Національне антикорупційне бюро України викрило іншого чинного народного депутата на спробі підкупу топпосадовця біткойнами. Одного з депутатів – Олександра Одарченка – ВАКС також відправив під арешт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі