Суд залишив під вартою цінного свідка у справі MH17

Поділитися
Суд залишив під вартою цінного свідка у справі MH17 Росія просить обміняти Цемаха, Нідерланди проти
Ексначальнику протиповітряної оборони бандформування "ДНР" Володимиру Цемаху продовжили арешт.

Суд залишив під арештом свідка у справі про катастрофу малайзійського "Боїнга" рейсу MH17, бойовика підконтрольного Росії терористичного угруповання "ДНР" Володимира Цемаха.

"Йому продовжили запобіжний захід – арешт", - розповів "Українським новинам" його адвокат Роман Гонтарєв.

При цьому адвокат категорично відмовився коментувати можливу участь Цемаха в обміні утримуваними особами між Україною та РФ.

За даними ЗМІ, ім'я бойовика є у списку на обмін, однак Нідерланди, які очолюють слідчу групу у справі MH17, просять не віддавати його Росії, яку міжнародна спільнота закликає визнати відповідальність за збиття літака й загибель 280 людей.

Ексначальника протиповітряної оборони "Слов'янської бригади "ДНР" Володимира Цемаха 29 червня взяли під варту в Києві на 60 діб без права внесення застави. Бойовика вивезли з окупованої території українські спецслужби. Йому інкримінують ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу (створення терористичної групи чи терористичної організації).

За словами прокурора Олега Пересади, Цемах і ексначальник штабу так званого "Міністерства оборони "ДНР" Дмитро Купріян ("Батя") можуть дати свідчення на міжнародному судовому процесі у справі MH17. Їх допитають по відеозв'язку в якості свідків.

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі