"Держобвинувач Іван Слюсар наполіг на тому, що стаття, яка інкримінується Олександрівській, не передбачає іншого запобіжного заходу, крім призначеного. У той же час, конвенція Європейського суду з прав людини говорить, що запобіжний захід може бути змінено в залежності від стану підозрюваного незалежно від статті. Це міжнародна норма, і суд повинен був її врахувати", - зазначив Постернак.
За його словами, стан Олександрівської, доставленої до суду, погіршилося через додавання ознак ГРЗ. "Вранці в СІЗО вона покликала медика з проханням виміряти їй пульс і зробити кардіограму, але медик не прийшов", - сказав адвокат.
"Захист має в розпорядженні висновок незалежного лікаря про те, що у 67-річної Александровської - ішемічна хвороба серця і аритмія з екстрасистолою, що може призвести до раптової зупинки серця, а в СІЗО немає умов для порятунку хворих", - додав Постернак.
Співробітники СБУ затримала Олександрівську 28 червня, а також провели обшук у неї вдома. У той же день їй було висунуто підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі).
Як стало відомо слідству, Алла Александровська та її син Олександр, який переховується в Росії, намагалися підкупити керівництво і депутатів місцевих рад у Харківській області для прийняття на сесіях звернень до парламенту і президента про внесення змін до Конституції з питань федералізації.