Суд виправдав трьох учасників нападу на Найєма

Поділитися
Захист екс-депутата оскаржить виправдувальний вирок у апеляції.

Шевченківський районний суд Києва виправдав трьох обвинувачених у нападі на депутата Верховної Ради восьмого скликання Мустафу Найєма, який зараз обіймає посаду заступника гендиректора «Укроборонпрому».

Виправдувальний вирок Умолту Темербулатову, Ахмеду Саітову і Магомеду-Саліху Саітову суддя Оксана Голуб винесла у вівторок, 30 червня.

Брат ексдепутата юрист Масі Найєм пояснив, що суд не побачив у діях обвинувачених складу інкримінованого їм злочину (хуліганство), а також визнав неприпустимими ряд доказів.

Потерпілий висловив незгоду з виправдувальним вироком і повідомив про готовність оскаржити його в апеляції. А якщо буде потрібно - дійти до Верховного суду і Європейського суду з прав людини.

«У ході останнього судового суддя відмовила мені в участі в дебатах, відмовилася дати слово свідкам збору доказів, які не долучила до матеріалів результати однієї з судово-медичних експертиз та не захотіла досліджувати завідомо неправдивісвідчення свідка, який незрозуміло звідки взявся у справі. Це просто факти - порушення, які очевидні, навіть якщо ви зовсім нічого не тямите в процесуальному праві », - написав Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook.

«Тому тепер ми підемо в апеляцію. І якщо знадобиться - далі, до Верховного суду і Європейського суду з прав людини », - додав він.

У свою чергу, Масі Найєм вказав на ряд помилок, які були допущені поліцією і прокуратурою на етапі досудового слідства. Йдеться про фіксацію доказів, документального оформлення групи прокурорів і правової кваліфікації діянь підозрюваних. Однак, на думку юриста, незважаючи на ці недоліки прокурор, який представляв державне обвинувачення в суді, довів вину обвинувачених у хуліганстві.

Епізоді з Магомедом-Аміном Саітовим, який зламав Мустафі Найєму щелепу, виділили в окреме провадження, і суд все ще розглядає його.

Нагадаємо, 30 квітня 2018 року поблизу Бессарабського ринку на Мустафу Найєма напали троє людей, згодом до них приєдналася ще одна особа. Приводом для нападу став дорожній конфлікт. Медики діагностували в Найєма перелом щелепи та струс мозку. Депутата шпиталізували та прооперували.

Затриманим вручили повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб). Дії четвертого підозрюваного кваліфіковані за ч. 2 ст. 296 і ч. 1 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК. Затримати його правоохоронцям не вдалося – у день скоєння злочину він залишив Україну та вилетів до Баку з Борисполя.

Для Магомеда-Саліха Саітова суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, для Ахмеда Саітова й Умолта Темірбулатова - нічний домашній арешт. 26 липня Саітову і Темірбулатову пом'якшили запобіжний захід до особистого зобов'язання.

7 травня Шевченківський райсуд Києва заочно обрав Магомеду-Аміну Саітову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права застави. Слідчий суддя також ухвалив рішення доставити Саітова до суду для розгляду питання про застосування обраного йому запобіжного заходу. Однак Азербайджан відмовився видавати його Україні.

У вересні Магомеда-Аміна Саітова затримали в Києві і відправили під домашній арешт. У ході судового засідання Саітов відмовився відповідати на питання судді і прокурора, коли він повернувся в Україну і де перетнув кордон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі