Суд відмовився повернути до прокуратури обвинувальний акт у справі соратника Медведчука Лесика

Поділитися
Суд відмовився повернути до прокуратури обвинувальний акт у справі соратника Медведчука Лесика Сам Лесик вважає свою справу суто політично. і стверджує, що на його прикладі проводять розправу з інакомислячими © Кадр/YouTube
Крім того, суд спробував об'єднати нинішнє виробництво - щодо нанесення тілесних ушкоджень співробітнику СБУ - з іншим, про сепаратизм.

Суд відмовив у поверненні до прокуратури обвинувального акту у справі депутата Харківської міської ради Андрія Лесика, якого звинувачують у побитті співробітників Служби безпеки України у грудні минулого року, повідомляє телеканал "112".

Крім того, суд спробував об'єднати нинішню справу з іншою справою проти Лесика про сепаратизм, у зв'язку з чим зробив перерву для з'ясування всіх обставин. Сторона звинувачення стверджує, що у них є докази по обох справах проти депутата міськради.

"Обидві справи – це суто політичні справи", – у свою чергу впевнений Лесик.

Лесик стверджує, що ще 8 грудня співробітники СБУ вчинили проти нього злочин, після чого його з підвищеним артеріальним тиском доставили в лікарню, де йому "намагалися вручити якісь документи".

"Я говорив, що мені потрібен адвокат для того, щоб я розумів, що ми взагалі тут робимо. З метою приховати злочин, було порушено справу, нібито я побив працівників СБУ, коли перебував під крапельницею в лікарні", - стверджує він.

Що стосується другої справи – тут мова йде щодо публікації у Facebook, яку Лесик, як стверджує звинувачення, зробив у квітні 2014 року.

"Пост, навіть не сам створював, а публікація якоїсь статті, яку ніколи в житті не бачив, про створення "Одеської народної республіки", - каже він, зазначаючи, що у якості доказів пред'явлена вилучена у нього техніка.

"Зараз головна мета наших опонентів – це придушити всяке інакомислення. Я маю справу і мої соратники з системою, коли прокуратура і СБУ перетворилися на інструменти у боротьбі з усяким інакомисленням... Сьогоднішня ситуація – це яскрава рассправа над депутатом Харківської міськради, наді мною - Лесиком Андрієм, я є головою "Українського вибору" і наша позиція будь – зберегти мир у нашій державі, виконувати мінські угоди", - резюмував Лесик, і при цьому додав, що навіть не бачив публікації, яка лежить в основі справи, а звинувачення у побитті співробітників СБУ "просто смішне".

Як повідомлялося, 5 березня Лесик заявив про те, що йому хочуть обрати запобіжний захід у новій справі - про опір працівнику СБУ та заподіяння йому легких тілесних ушкоджень у грудні 2017 року. 7 березня суд відпустив Лесика на поруки депутата Василя Німченка (фракція "Опозиційний блок"). Прокуратура подала апеляційну скаргу. 19 березня апеляційний суд Харківської області змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.

Голову Харківського відділення проросійського руху "Український вибір " Андрія Лесика 15 грудня 2017 року співробітники СБУ затримали у Луганській області й доправили до Харкова. Того ж дня суд заарештував його без права внесення застави.

Лесику інкримінують злочин, передбачений ч. 2 ст. 110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України особою, яка є представником влади).

За даними слідства, будучи депутатом Харківської міськради, Лесик закликав до зміни кордонів України, пропонував блокувати транспортні розв'язки, щоб не давати пересуватися по місту військовим і поліції, а також провести незаконний "референдум" і не підкорятися вимогам законної влади.

За результатами підготовчого засідання 5 березня Лесика звільнили з-під варти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі