Суд відмовив Києво-Могилянці у позові до відомства Табачника

Поділитися
Суд відмовив Києво-Могилянці у позові до відомства Табачника Києво-Могилянська академія © expressiysv.kiev.ua
Окружний адмінсуд визнав вимоги позивача "законодавчо не підтвердженими і такими, що не підлягають задоволенню".

Окружний адміністративний суд Києва 7 лютого відмовив у позові Національному університету "Києво-Могилянська академія" до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Як повідомляє "Коммерсант-Украина", 3 січня виш спробував в судовому порядку оскаржити відмову Міносвіти узгодити правила прийому у НаУКМА на 2013 рік. Раніше студентам дозволялося вступати на будь-який напрямок магістратури незалежно від напрямку отриманого кваліфікаційно-освітнього рівня бакалавра. Наприклад, бакалавр за спеціальністю "економіка" міг продовжити отримувати ступінь магістра за фахом "журналістика". У Міносвіти заявили, що студентам дозволено вступати лише на той напрямок магістратури, за яким був закінчений бакалаврат.

Окружний адмінсуд визнав вимоги позивача "законодавчо не підтвердженими і такими, що не підлягають задоволенню".

Представники вишу вважають рішення суду несправедливим і не розуміють, чому Міносвіти дозволило НаУКМА проводити перехресне навчання лише за деякими видами спеціальностей.

"Наприклад, бакалаврам-економістам міністерство дозволило вступати на магістратуру на журналістику, але заборонив пна фінанси. Бакалаврам-політологам не дозволили отримувати ступінь магістра філософії, а соціологам - вчитися на магістра політології, хоча напрямки схожі", - сказав адвокат фірми ЛББК, що представляє інтереси НаУКМА в суді, Андрій Гук.

За його словами, суд проігнорував норми Болонського процесу про вільний вибір студентами напрямку навчання, і тому Національний університет "Києво-Могилянська академія" буде домагатися справедливості вже в апеляційному суді.
"Суд ухвалив, що напрямок освітньо-кваліфікаційного рівня магістра повинен відповідати напрямку бакалаврату. Ми з цим не згодні і будемо подавати апеляцію - аж до Європейського суду з прав людини", - сказав Гук. На його думку, при наявності суперечних законодавчих норм суд повинен тлумачити ці норми на користь осіб, до яких ці норми застосовуються, в даному випадку - на користь студентів. !zn

Читайте також:

Міністерство Табачника не визнає звинувачення Києво-Могилянки

Києво-Могилянська академія подала до суду на міністерство Табачника

Половина випускників вишів вважають, що в Україні немає жодного гідного університету

Рейтинг найпопулярніших вишів України очолив КНУ імені Тараса Шевченка

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі