На засіданні у понеділок, 25 листопада, адвокати Мангера просили зменшити заставу своєму підзахисному з 2,5 млн до 148 тисяч гривень, мотивуючи це тим, що попередню заставу було обрано ще до "пом'якшення" йому підозри.
Запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою 2,5 млн гривень застави суд обирав ще тоді, коли Мангера підозрювали за ч. 2 ст. 115 – умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Підозрюваний вніс її у лютому й вийшов на волю.
Однак 24 квітня прокуратура вручила Мангеру нову підозру – за ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).
"Оскільки змінилася тяжкість злочину, у якому підозрюється Мангер, то, відповідно, змінюється і граничний розмір застави", – зазначив в своєму клопотанні адвокат Дмитро Ільченко.
Представники генеральної прокуратури заперечували проти такого рішення. Однак суд частково задовольнив клопотання захисту і знизив заставу до 1 млн 150 тисяч гривень.
На початку місяця Служба безпеки України провела круглий стіл із журналістами та активістами, під час якого розповіла про перебіг розслідування вбивства Катерини Гандзюк. За рік розслідування реальні терміни отримали лише виконавці злочину, організатори та замовники залишаються на волі.
Ватажок та члени групи отримали від 3 до 6,5 років за ґратами. Перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину.
Замовниками злочину батько вбитої називав голову Херсонської облради Владислава Мангера та нині звільнених голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва і його заступника Євгена Рищука.
Наприкінці липня ГПУ призупинила розслідування по Мангеру, мотивуючи це тим, що спочатку потрібно знайти співорганізатора злочину – кримінального авторитета Олексія Левина ("Москала"), який переховується за кордоном. Його оголосили у розшук після того, як він втік з України.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти). 31 липня на неї вилили літр сірчаної кислоти.
Докладніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Віктор Гандзюк. Смерть, задвинута в стіл президента" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".