Суд Сочі залишив у СІЗО до вересня фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Поділитися
Суд Сочі залишив у СІЗО до вересня фігурантів © Крымская солидарность/Facebook
Суд країни-окупанта проігнорував доводи наведені адвокатами підозрюваних кримських татар у своїх апеляційних скаргах та озвучені на процесі.

Третій апеляційний суд загальної юрисдикції у російському Сочі 13, 15 і 16 липня розглянув апеляційні скарги та залишив під арештом вісьмох фігурантів другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір".

Громадське об’єднання "Кримська солідарність" повідомляє що Риза Ізетов, Ремзі Бекіров, Ескендер Сулейманов, Тофік Абдулгазієв, Джеміль Гафаров, Фарход Базаров, Владлен Абдулкадиров і Яшар Муедінов залишаться у СІЗО до 15 вересня.

"Всі доводи, зазначені адвокатами в апеляційних скаргах, всі доводи, які ми висловили в процесі засідання, суд не почув і залишив постанову Верховного суду Республіки Крим від 10 червня чинною", – заявив адвокат Едем Семедляєв.

11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків й затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" (заборонена в РФ).

21 травня 2018 року російські силовики повели обшуки в будинках Едему Смаилова і Сервера Мустафаєва.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" та "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося що співробітники ФСБ РФ Росії в окупованому Криму застосовують тортури, зокрема побиття, удари електричним струмом та задушення щоб змусити затриманих давати свідчення.

ООН чітко визнала, що Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованими Російською Федерацією територіями України. РФ продовжує впровадження на окупованих територіях свого законодавства, а такі дії є визнаним порушенням міжнародного гуманітарного права.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі