Суд присяжних в Україні за шість років не став дієвим — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Найчастіше до формування списків присяжних ставляться формально.

Шестирічний досвід суду присяжних у кримінальному та цивільному процесуальному законах виявив величезну кількість проблем: від нерозуміння громадянами своєї ролі в процесі - до небажання самих суддів обтяжувати свою працю додатковими клопотами. Нинішня добровільна система насправді є добровільно-примусовою і не схожа на дієву.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Ющенко, юрист, експерт Українського інституту майбутнього. На її думку, найчастіше до формування списків присяжних ставляться формально, яскраве свідчення чому - левова частка в них працівників сфери освіти та медицини, комунальних підприємств (на яких чинять безпосередній вплив муніципальні органи), а також осіб, які можуть коли-небудь знадобитися" в якості присяжних (наприклад, колишні працівники правоохоронних органів).

"Це призводить до того, що під час розгляду справ судом у складі суду присяжних не можна бути впевненим в незалежності присяжних, у відсутності впливу на них з боку органів, що їх затвердили, їхній високій мотивації відновити справедливість", - зазначає експерт.

Детальніше про проблеми функціонування суду присяжних в Україні читайте в матеріалі Тетяни Ющенко "Суд присяжних: від імітації до справедливого народного правосуддя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі